3° Ned. Heidemaatschappij te Arnhem geïnstalleerd door den Minister van B. Z. en L. In zijne rede ging de Minister de taak der Centrale Commissie na en in verband daarmede beschouwde hij hare samenstelling. Hij wees erop, hoe naast hare werkzaamheid, voor het welslagen der wet van groot belang is de ervarig der Ned. Heidemaat schappij, in wier gebouw de zetel der Centrale Commissie ge vestigd zal zijn, en sprak de verwachting uit, dat de proef, waarbij functionarissen van een niet-officieel lichaam worden geroepen tot een staatsfunctie, uitnemend zal slagen. Om de goede werking, die van de wet wordt verwacht, te verzekeren, om haar te doen zijn levend recht, mogen, zoo zeide Z. E., de kosten, aan ruilver kaveling verbonden, niet worden opgedreven, zoodat zij van toe passing der wet zouden doen afschrikken. De Voorzitter, de rede van den Minister beantwoordend, wees op de door hem en zijn medeleden op hoogen prijs gestelde om standigheid, dat de Minister de Centrale Commissie persoonlijk heeft willen installeeren en op het aandeel dat de Minister had in het tot stand komen van de wet. Van groote beteekenis is het, dat zooveel mogelijk vrijwillig aan de ruilverkaveling wordt deelgenomen; ten einde dit te bereiken achtte hij de hulp der landbouwvereenigingen onontbeerlijk. Enkele welgeslaagde ruil verkavelingen zullen, naar hij hoopte, binnen niet te langen tijd veel bijdragen tot het juiste inzicht bij belanghebbende eigenaars. De eerste aanvraag is bij de Commissie ingekomen, zij betrof de Hollumermieden op Ameland. COMMISSIE INZAKE OPLEIDING LANDMETER. Bij resolutie van 12 Dec. 1924, N°. 133 is eene commissie in gesteld met opdracht om te onderzoeken: a. welke werkzaamheden door alle landmeters ten behoeve van het Kadaster moeten verricht kunnen worden en aan welke eischen zij uit dien hoofde bij eerste aanstelling moeten voldoen; b. welke vakopleiding hiertoe wordt vereischt;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 30