De landmeter van het kadaster J. Dik, is met ingang van i Febr. 1925 tijdelijk verplaatst van Groningen naar Haarlem. Aan Mej. M. C. C. de Wilde te 's-Hertogenbosch is met in gang van 11 Dec. 1924 en aan M. H. J. Arnolts te Roermond met ingang van 1 Jan. 1925 eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster. Geslaagd voor het derde gedeelte van het notarieel staatsexamen J. A. Kramer, landmeter van het kadaster, te Rotterdam. Geslaagd voor het candidaatsexarnen in de rechten: J. Best, landmeter van het kadaster, te Leiden. In opdracht van de Internationale Unie van den gebouwden eigendom heeft het bestuur van den Nederlandschen Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers een commissie ge ïnstalleerdbestaande uit de heeren Mr. K. J. Bes, landmeter van het kadaster te Leiden; Mr. O. Gezelle-Meerburg, directeur van de Raiffeisenbank te Utrecht; H. H. Kreeftenberg, hypo theekbewaarder te Almelo; L. J. Roborgh, ingenieur-verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage; Mr. A. J. de Meyter en Mr. E. Hollander, voorzitter en secretaris van genoemden bond. Deze commissie heeft tot taak, de regelingen van het kadaster in de verschillende landen van Europa te vergelijken en zoo mogelijk met voorstellen te komen, die een uniforme regeling hiervan, voor al die landen toepasselijk, mogelijk maken. De heeren Roborgh en Bes zullen onderscheidenlijk als voor zitter en secretaris van deze commissie optreden. De Bataafsche Petroleum-Maatschappij te 's-Gravenhage zoekt jonge landmeters van het kadaster, genegen spoedig een positie in Venezuela te aanvaarden. Bij de werkzaamheden met Eötvös- instrumenten zullen zij oudere landmeters moeten assisteeren. Aan vangssalaris Am. 210.per maand, «free board and lodging» bij terreinwerkzaamheden. De betrokkenen kunnen toetreden tot het Voorzieningsfonds der Verbonden Petroleum Maatschappijen. In hoofdzaak is aan dit laatste het voordeel verbonden, dat de betrokkene 10 van zijn salaris in dat fonds stort, terwijl de Maatschappij zich verbindt een gelijk bedrag te zijnen bate te storten. Bovendien wordt eventueel nog een extra bonus gegeven. 33

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 33