57 Reijnders, Kapitein van den generalen staf, en de ingenieur-verificateur van het Kadaster te Utrecht, P. J. Hogenhuis. Het lid, Ir. Dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen, sedert 1882 voorzitter der Commissie, overleed den 8 Januari 1923, op 85-jarigen leeftijd. Zijn verdiensten, zoowel met betrekking tot de beoefening der geodesie in Nederland, als lid en voorzitter der Commissie, als ten opzichte van de internationale samenwerking zijn in het verslag over 1922 reeds uiteenge zet, zoodat thans kan worden volstaan met de vermelding van het verlies, dat de Commissie door zijn overlijden heeft geleden. Bij Koninklijk besluit van 6 April 1923, n°. 25, werden de heeren Dr. L. H. Siertsema en Dr. W. de Sitter tot leden der Commissie be noemd; in hare vergadering van n Mei 1923 werd door de Commissie haar lid Dr. J. J. A. Muller als haar voorzittter aangewezen. Bij Koninklijk besluit van 19 November 1923, n°. 4b, werd aan het lid, den ingenieur-verificateur van het Kadaster, P. J. Hogenhuis op zijn verzoek, wegens gevorderden leeftijd, eervol ontslag uit de Commissie verleend met ingang van 1 Januari 1924, en werd in zijn plaats aange wezen de ingenieur-verificateur van het Kadaster, J. W. den Hartogh. In de jaren 1911 tot 1924, gedurende welke de heer Hogenhuis in de Commissie zitting had, werden herhaaldelijk zaken behandeld, waarbij zijne voorlichting en medewerking van bijzondere beteekenis waren. Bij het afscheid betuigde de Commissie den heer Hogenhuis haren dank voor de van hem ondervonden samenwerking. Vergaderingen. Ter bespreking van hare aangelegenheden vergaderde de Commissie drie malen te 's-Gravenhage. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over f918 aan den Staat geschonken biblio theek onderging eenige uitbreiding op gelijke wijze als in vorige jaren. Betrekkingen met het buitenland. In Januari 1923 werd de Rijkscommissie voor Graadmeting en Water passing lid van de Section de Géodésie de l' Union Géodésique et Géo- physique Internationale. De Section hield in 1923 geen vergadering. De zaken der Association géodésique réduite entre Etats Neutres, die sedert 1916 de belangen der Internationale Aardmeting bleef behartigen, worden gelikwideerd; de Commissie verleent daarbij hare medewerking. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1923: de basismeting;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 57