62 De eerstgenoemde ploeg voerde richtingsmetingen uit op de stations: Sneek I, Woudsend I, Joure I, Heerenveen V, Haskerdijken, Terhorne en Oldeboorn. Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen verricht. De laatste twee weken der maand September werden door deze ploeg besteed aan de verdere verkenning van Friesland, zoodat ten slotte het plan van meting voor de geheele provincie kon worden vastgesteld, uitge zonderd den Noordwesthoek begrensd door de gebroken lijn: Harlingen LeeuwardenHallum. De tweede ploeg verrichtte de hoekmetingen op de navolgende stations Makkinga, Haule, Bakkeveen, Wijnjeterp I, Nieuwehorne, Terwispel, Ureterp en Drachten I (gedeeltelijk), op welke stations tevens de noodige centreeringsmetingen werden verricht. Bovendien geschiedden nog cen treeringsmetingen te Vledder, Boschberg (Fr.) en Zwartendijkser Schans. In de laatste week van September werd door deze ploeg de verkenning van het eiland Ameland voltooid en werd tevens de steen R. D. geplaatst op het reeds vroeger gearresteerde driehoekspunt Oerderduin. Den 28 September waren beide ploegen te Delft terug. De berekeningen van coördinaten in de Stereografische projectie werden voltooid voor de groepen: II. Kempenland; IV. Betuwe, Oost-Noordbrabant en Noord-Limburg; VI. West-Noordbrabant; VIII. Zuidholland; IX. Zuid-Noordholland; X. Noord-Noordholland. De coördinaten van alle punten in deze zes groepen werden verzameld in lijsten, van welke lijsten reproducties werden vervaardigd ter verzending aan verschillende autoriteiten. De vervaardiging van verzamelstaten van richtingen, afstanden enz. in elk der driehoekspunten (nader omschreven in het jaarverslag over 1920) werd voortgezet. Ook werd voortgegaan met de berekening van coördinaten der drie hoekspunten in de laatste drie groepen, die het Noordelijk deel van de provincie Overijsel en de provincies Drenthe, Groningen en Friesland omvatten. Ten vervolge op de berekening van coördinaten in het stelsel der To pografische kaart, ten behoeve der militaire verkenningen (vergelijk het jaarverslag over 1919) werden coördinaten berekend van driehoekspunten voorkomende op het blad „Heerenveen" der genoemde kaart. Sterrekundige ivaarnemingen. De berekening der vroeger volbrachte waarnemingen werd voortgezet.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 62