65 Bij deze aanvraag moet worden overgelegd een kaart, bijvoor beeld een topografische kaart i 25000 of een copie van de kada strale kaart van de gronden, waarop de aanvraag betrekking heeft- Gedeputeerde Staten zenden de aanvraag met bijbehoorende stukken vervolgens aan de Centrale Commissie, die, na het noo- dige onderzoek te hebben ingesteld, advies uitbrengt aan dit college. Zijn Gedeputeerde Staten van oordeel, dat ruilverkaveling wenschelijk is, dan roepen zij een vergadering van de hiervoor genoemde eigenaren en rechthebbenden bijeen, in welke ver gadering bij stemming wordt beslist of tot ruilverkaveling zal worden overgegaan. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het secretariaat der Centrale Commissie te Arnhem, Apeldoornscheweg 212. Na die voor de Hollumermieden op Ameland is bij de Com missie ingekomen de aanvrage voor ruilverkaveling van een ge deelte der Noordlaar der Made, groot 130 ha, ten Westen van het Zuidlaarder Meer (Prov. Groningen), terwijl aanvragen uit Overijsel te wachten zijn. De afdeeling Ede van de Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw heeft, na een rede van den heer P. Folmer, bedrijfsleider van de boerderij der Landbouw-Hoogeschool, over de ruilverkavelingswet, besloten, een actie te beginnen onder de eigenaars van de Binnenvelden en de Meenth, onder Ede, Wage- ningen, Rhenen en Veenendaal, om tot ruilverkaveling te geraken. UIT DE PERS. Het Erfgooiersvraagstuk. In de Gooi- en Eemlander van 28 Januari 1925 verscheen het hier onder volgende artikel van de hand van den heer W. Smit Jr. te Bussum. Het erfgooiersvraagstuk mag zich in den laatsten tijd weer in eene bijzon dere belangstelling van belanghebbenden en pers verheugen, omdat het jaar 1927 nadert; een jaar, dat zich met de volgende van de voorgaande hierdoor onderscheidt, dat dan met eene mogelijke ontbinding van de Vereeniging „Stad en Lande van Gooiland" of misschien duidelijker ge zegd, met een eventueele verdeeling der erfgooiersgronden rekening moet worden gehouden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 65