75 GEMEENTE- EN VERZAMELPLANS. Er zijn gemeenteplans wier levensgeschiedenis is gemaakt te worden, een jaar ten gemeentehuize in een bus te zitten, een reisje te maken naar het Kadaster voor bijwerking en weer een jaar opgeborgen te zijn. Het levensnut hiervan is nihil. Ze worden nooit gebruikt en kosten slechts geld aan de Gemeente en arbeid aan het Rijk. Aan ieder kadasterkantoor zijn deze duffe klanten wel bekend. Zou het geen voordeel opleveren die plans in te trekken. Na deel zien wij er niet in. Ook tegen verzamelplans hebben wij een grief. Deze kosten veel arbeid van maken en voldoen toch niet aan redelijke eischen. Zij zijn niet topografisch bewerkt en eindigen juist bij de grens der gemeenten. Op de boekhouding is een goede topografische kaart nuttig bij het helpen van het publiek, terwijl de landmeter of contro leur der G.B. vooral in een nieuw te bereizen gemeente er be hoefte aan heeft. Naar wij meenen kost een chromotopografische kaart i25000 slechts enkele guldens. Als hierop wordt voorgesteld sectie- en bladgrens, sectieletter en bladnummer dan is deze verzamelkaart beter dan de tegen woordige, omdat ze is goedkooper in aanschaffing, niet eindigt bij de gemeentegrens en omdat ze geschikt is voor verkenning. J. Best. BERICHTEN. Bij resolutie van den Minister van Financiën van 30 Jan. 1925, n°. 193 K. en S. zijn met ingang van 1 Febr. 1925 aan het Departement van Financiën de afdeelingen «Registratie en Ver mogensbelasting» en «Hypotheken en Kadaster» vervangen door «Registratie, Hypotheken en Vermogensbelasting» en «Kadaster» en in verband hiermede de omschrijving der afdeelingen «Suc cessie en Personeel», «Registratie en Vermogensbelasting» en «Hypotheken en Kadaster», gewijzigd als volgt:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 75