CATALOGUS Bibliotheek der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. I. VOORWOORD. De hierachter volgende Catalogus van de Bibliotheek onzer Vereeniging werd samengesteld om de overdracht der Bibliotheek aan mijnen opvolger te vergemakkelijken en om verder tot voor lichting te dienen van hen, die werken uit onze Bibliotheek wenschen te raadplegen. Aan eene nieuwe bewerking van den Catalogus bestond trouwens groote behoefte; de vorige catalogus toch opgenomen in den 32en jaarg. van ons tijdschrift was slechts een herdruk van den daaraan voorafgaanden en daar de bibliotheek destijds nog niet te mijnen huize berustte, kon de aanvulling ten behoeve van den herdruk slechts plaats hebben met behulp van de in het tijd schrift voorkomende mededeelingen betreffende ingekomen werken. Zooals te verwachten was, bleek deze aanvulling onvolledig te zijn, terwijl ook enkele werken niet meer aanwezig waren, zoodat deze herdruk geen voldoend overzicht gaf van de beschikbare werken. In afwijking van den vroegeren catalogus, waarin de werken doorloopend waren genummerd, is thans de indeeling in rubrieken verder doorgevoerd en zijn de werken in elke rubriek, telkens weder met n°. 1 beginnend, genummerd, waardoor de later in komende werken in de rubriek, waarin zij behooren, onder door- loopende nummering kunnen worden opgenomen. Veel plaatsruimte werd voor de berging der bibliotheek inge nomen door de publicaties en organen van de vele Land- en Tuinbouwvereenigingen, etc., de „Handelingen'' van de Staten- Generaal, de „Jaar"- en „Maandcijfers" van het Centraal-Bureau voor de Statistiek, etc. en het was derhalve te vreezen, dat gebrek aan bergingsruimte een lateren Redacteur-Bibliothecaris zou kunnen VAN DE

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 81