nopen, voorstellen tot opruiming te doen ter beperking van den omvang der bibliotheek. Trouwens aan het, tengevolge van de economische ontwrichting door den wereldoorlog, minderwaardige papier van sommige periodieken deed de invloed van den tijd zich ook reeds gelden. Na zorgvuldig wikken en wegen en in overleg met het Bestuur onzer Vereeniging werd daarom door mijn opvolger tot verwijdering overgegaan van de hierboven aangehaalde periodieken, van ver schillende duplicaten en van werken, welke in geen direct verband stonden met het doel en streven onzer Vereeniging, waardoor eene belangrijke beperking van den omvang kon worden verkregen en de bibliotheek toch in hoofdzaak hare waarde bleef be houden. Een deel van het verwijderde werd aanvaard door de Bibliotheek der Landbouwhoogeschool te Wageningen. De door deze opruiming in de nummering der werken in den catalogus veroorzaakte leemten, werden door opschuiving weder aangevuld, zoodat de nummering ook thans weer doorloopt; alleen begint rubriek H thans met n°. 2 en rubriek I met n°. 11. Onder den druk der omstandigheden kon in de laatste jaren slechts spaarzaam door aankoop tot aanvulling van de bibliotheek worden overgegaan; menig werk vooral van den laatsten tijd wordt daarin slechts noode gemist. Zoo ontbreken in rubriek C o.a. nog steeds: het „Précis-historique etc." van baron Krayenhoff (1827); de „Meetk. Beschrijving van het Koningrijk der Neder landen" (1861) en verder van de publicaties der Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing: deel I van „Triangulation du Royaume des Pays-Bas" en „Rechthoekige Coördinaten" III en v.v. In rubriek F ontbreken o. a. Benoit et Guillaume, „La mesure rapide des bases géodésiques" en verder latere werken over Pho- togrammetrie, bijv. HugershofF en Cranz, „Grundlagen der Pho- togrammetrie aus Luftfahrzeugen(1919), Lücher, „Photogram- metrie, Einfache Stereo- und Luftphotogrammetrie" (1920) en het groote, doch kostbare, werk van Dr. Ing. E. Dolezal, „Interna tionales Archiv für Photogrammetrie". In rubriek H worden gemist: de werken van M. d'Ocagne over „Nomographic", Schilling, „Ueber die Nomographic van M. d'Ocagne" (1917) etc., terwijl in rubriek L o.a. ontbreken: M. de Vos, „Het Ka daster en de Boekhouding op de Hypotheken"; „de Grondslagen van het stelsel van 's Rijksbelastingen", „de Ontwerpen van Wet 82

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 82