betrouwbare waarden. Het is allerminst uitgesloten, dat coördi naten met kleine berekende middelbare fouten in werkelijkheid minder nauwkeurig zijn dan zulke met groote middelbare fouten. Alleen een doorsnee-waarde ervan heeft beteekenis, en deze is te stellen op 25 a 30 mm, d.w.z. dat een getrianguleerd punt zich zoo goed als zeker bevindt binnen den cirkel, die met de berekende plaats als middelpunt, getrokken wordt met een straal van 75 a 90 mm, maar dat er veel meer kans is, dat het punt gezocht moet worden nabij het middelpunt, dan aan den omtrek van dien cirkel. Van meer beteekenis voor den gebruiker van de uitkomsten van de secundaire driehoeksmetingen zijn de in hoekmaat uitge drukte verschillen tusschen de gemeten en de berekende waarden der richtingen. Wanneer deze te gelegener tijd gepubliceerd zullen zijn, zal voor een ieder kunnen blijken, dat zij zich binnen zeer bescheiden grenzen bewegen. De overtuiging moge dan verkregen worden, dat het werk aan de redelijkerwijze te stellen eischen voldoet. N. R. C. BOEKBESPREKING. J. M. de Casseres. Stedebouw. Een onderwerp, waarvan de behandeling breed aangepakt moet wordenDit is door den schrijver gedaan, hij heeft in zijn boek de talrijke problemen in groot kader geplaatst. De inleiding reeds getuigt ervan; dit is een sociologische studie, uitvoerig maar belangwekkend. En zoo blijft 't het geheele boek door. In de wijze van behandeling der stof is een zekere wijdloopigheid, iets van Duitsche «Urgründ- lichkeit», niet te ontkennen; van den anderen kant valt toch ook op een streven om niet te veel te theoretiseeren en om op practische uitvoering gericht te blijven, een zekere nuchterheid en frischheid, die in verband staat met Engelsche «common sense». Des schrijvers verblijf in Engeland en de aanraking met voor mannen op het gebied van stedebouw aldaar drukten hun stempel op het werk. «Urbanistiek is geen vraagstuk van het teekenbord» lezen wij aan het begin van het hoofdstuk over «Wetgeving en Procedure». IOI

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 101