hebbende installatie van de Staatscommissie voor gewestelijke uitbreidingsplannen, om te doen zien dat het onderwerp midden in onze tegenwoordige samenleving staat en hoe actueel dus het boek is. H. RUILVERKAVELING. Te 's-Hertogenbosch vond op 12 April in het gouvernements gebouw de stemming plaats inzake ruilverkaveling vande «Gemeene Hoeven», gelegen in de gemeente Nuland. De vergadering werd geleid doorjhr. Mr. F. J. J. M. van Rijckevorsel, lid van Gede puteerde Staten van Noord-Brabant, terwijl de Centrale Commissie vertegenwoordigd was door de heeren J. F. A. van Riessen en H, J. van Leusen. Een meerderheid van de 101 rechthebbenden was vóór ruilverkaveling, maar de perceelen dier meerderheid bedroegen in grootte minder dan de helft der totale grootte, zoo dat het resultaat der stemming was, dat niet tot ruilverkaveling werd besloten. Als bijzonderheid zij vermeld dat van de onder teekenaars van het verzoek er 11 aanwezig waren, terwijl van deze er 10 tegen stemden. Met ingang van 1 Juni 1926 is de teekenaar van het Kadaster Mejuffrouw A. H. H. de Vries te's-Hertogenbosch, gedetacheerd te Leeuwarden en werkzaam gesteld bij de ruilverkavelingen onder de leiding van den landmeter O. J. Jonas, aldaar. IN MEMORIAM. M. DE VOS. Op 9 Mei is te 's-Gravenhage in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer M. de Vos, oud-ingenieur-verificateur van het Kadaster, officier in de orde van Oranje-Nassau. Hij werd geboren te Zierikzee den 14" April i860; op 1 Augustus I04

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 104