vergaderingen en een trappenhal met galerij voor de tentoon stelling). Het programma staat alreeds vast. Wij laten het hieronder in 't kort volgen, de lezer kan dan oordeelen hoe belangwekkend, hoe vol afwisseling (en toch zonder overlading) het congres zal zijn. Een viertal commissies is gevormd. Onderscheidenlijk zijn aan deze de volgende onderwerpen toegewezen ter behandeling en ter samenvatting in een rapport: 1. Het brengen van eenheid in de bepalingen die op het vak betrekking hebben. 2. Verbetering van werkwijzen en van landmeetkundige in strumenten. 3. De verschillende regelingen van overheidswege en de op leiding van den landmeter. 4. De landmeter en de eigendom van onroerende goederen. Programma. Vrijdag 15 October, 's voormiddags: Opening van het Congres; voordracht door den heer Dehalu, directeur van het observatorium te Cointe, over mijnmetingen; autotocht door Parijs; 's namiddags: vergadering van de eerste en tweede commissie; opening van een internationale tentoonstelling van instrumenten, vakliteratuur en uitgevoerde werken; savonds: receptie in het Instituut voor intellectueele samen werking. Zaterdag 16 October, 's voormiddags: vergadering van de derde en de vierde commissie; bezoek aan de «Ecole Spéciale des Travaux Publics» te Arcueil, met déjeuner te Arcueil, aangebo den door de school aan de congressisten s namiddagsvergadering van de afgevaardigden ter bespreking en vaststelling van de statuten der Federatie; 's avondsreceptie ten stadhuize. Zondag ij October, 's voormiddags: bezoek aan de geschied kundige verzameling rekenmachines in het «Conservatoire des Arts-et-Métiers», met voordracht; 's namiddags: algemeene vergadering; verslag over het Congres; exposé door den voorzitter over het doel van de Internationale Federatie; wetenschappelijke mededeeling door den heerGuil- laume, membre de l'Institut; toespraak door den eere-voorzitter; 'savonds: feestmaaltijd in hotel Lutetia. 137

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 137