138 Maandag 18 October, 's voormiddagsbezoek aan hetPavilion International des Poids et Mesures» te Sèvres; déjeuner te Ver sailles; voordracht over tuinarchitectuur; bezoek aan het kasteel. INTERNATIONAAL CONGRES voor FOTOGRAMMETRIE. Sinds 1907 hebben de specialisten en vrienden der fotogram- metrie zich aaneengesloten in de «Internationale Vereeniging voor Fotogrammetrie». Deze vereeniging, waarvan Prof. Dolezal te Weenen voorzitter is, zal van 22 tot 26 November aanstaande te Berlijn in localiteiten der Technische Hoogeschool hare 2e al- gemeene vergadering houden, welke tegelijk wordt ingericht als internationaal wetenschappelijk congres, met voordrachten, be zichtigingen en tentoonstelling. De sectie «Duitschland» is met de voorbereiding daarvan belast. Secretaris dezer sectie is Regierungsrat Koerner, Berlin-Hallensee, Karlsruherstr. 1. De jaarlijksche contributie bedraagt voor instituten en vereenigingen 25 M., voor individueele leden 15 M. JAARVERSLAG. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging, in verband met art. 1 a der Statuten, is verricht (art. 16a Huishoudelijk Reglement) sinds de Algemeene Vergadering van September 1925. Het aantal gewone leden der vereeniging bedraagt thans (Juli 1926) 156, het aantal buitengewone leden 47 en het aantal abonné's op het Tijdschrift 31. Deze cijfers geven weinig aan leiding tot commentaar: alleen vraagt men zich af, hoe het toch mogelijk is, dat er in deze tijden, waarin de organisaties steeds op hun «qui vive» moeten zijn, om verbeteringen te veroveren en verslechteringen tegen te gaan, nog steeds menschen zijn, die niet beseffen, dat zij moreel verplicht zijn lid hunner organi satie te wezen. Voor den financieelen toestand der vereeniging zij verwezen naar de in het huishoudelijk orgaan opgenomen rekening en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 138