de toekomstige reorganisatie van ons dienstvak (althans, indien er gereorganiseerd zal worden) zal kunnen zijn. In elk geval schijnt het wel zeker te zijn, dat geen beslissing genomen zal worden, voordat dit verslag is uitgebracht. In dit verband worde nog vermeld, dat nog niet bekend is geworden, of en in hoeverre Min. de Geer te dezen opzichte in de voetstappen van zijnen voorganger zal willen treden. Gememoreerd dient nog, dat de «fusie» de bekende veranderingen aan het Departement van Financiën ten gevolge heeft gehad. Dat het «Kadaster» hierbij eene zelfstandige positie heeft ge kregen, dient toegejuicht; dat evenwel Hypotheken bij een ander dienstvak is ondergebracht, kan niet anders dan als ondoelmatig worden aangemerkt. Wij hopen dan ook dat men spoedig moge inzien, dat Kadaster èn Hypotheken óók aan het Departement niet zonder schade gescheiden kunnen worden Door de Commissie «Heuvelink» werd tot heden nog geen verslag gepubliceerd. Het blijkt thans wel, dat de Commissie «Roborgh» in het leven geroepen door den bond van huis- en grondeigenaren, nuttig werk kan verrichten om de tot-standkoming van een goed Kadaster te bevorderen. Men heeft in de groote Pers een en ander over het verslag dezer Commissie kunnen lezen. Het spreekt van zelf, dat ons Tijdschrift dit verslag opneemt. Hoopvol stemt het, dat genoemde Bond besloot te ijveren voor de tot standkoming van een stelsel, als in dit verslag opgenomen immers krijgt K. en L. voor haar streven tot verbetering van ons Kadaster daarmee een bondgenoot, en wordt de kans op resultaten allicht iets grooter. De Secretaris, Assen, Juli 1926. Vriend. BERICHTEN. Benoeming adspirant landmeter van het Kadaster. Bij beschikking van 17 Juni 1926 n°. 89 Kad. is met ingang van 1 Juli 1926 benoemd tot adspirant-landmeter v/h. Kadaster C. C. J. Hol met standplaats Almelo. 140

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 140