147 Toelichting op de Rekening en Verantwoording 1925. Het nadeelig saldo over 1924 (ƒ51.51) werd grooter, en be- draagt thans f 161.44. Aan contributie, abonnementsgeld en advertenties is over 1925 nog achterstallig 71.50, zoodat het zuiver nadeelig saldo ruim negentig gulden is. De ontvangsten bleven iets beneden de raming, de zuivere winst op de adver tenties bedroeg echter f 254.65, waardoor het totaal aan ont vangsten de begrooting nog met f 123 overtrof. De Redacteur slaagde er in de kosten van het Tijdschrift ruim f 26 beneden de begrooting te houden. De algemeene vergadering was door de bijzondere omstandigheden duurder dan andere jaren, de reis- en verblijfkosten bleven hoog door de verspreide ligging van de standplaatsen der bestuursleden. De post onvoorziene uitgaven betreft de aanschaffing van een schrijfmachine, waarvan de kosten vopr de helft in 1925 en voor de andere helft in 1926 zijn betaald. De uitkeering aan de afdeelingen was hooger dan de raming, doordat aan de afdeeling'Amsterdam nog over 1924 moest worden betaald. Echter daalde de contributie der C.H.R.A. door het inwerking treden van het verlaagd tarief. Uit Indië werd aan contributie f 125.ontvangen zonder op gaaf van het aantal leden en abonné's. Het aantal gewone leden in Holland bedroeg 150, van wie eén nog niet betaalde en één betaling weigerde, het aantal buitengewone leden 50, van wie één nog niet betaalde. Bij het bestuur waren 24 abonné's (waarvan 2 nog moeten betalen), bij den boekhandel eveneens 24 abonné's op het Tijd schrift ingeschreven. Bij de uitgaven werd de uiterste zuinigheid betracht, toch groeide het tekort. Het bestuur overweegt, of het in verband daarmede voorstellen zal doen aan de algemeene vergadering. Aldus opgemaakt te Haarlem, 5 Juli 1926. De Penningmeester P. J. ter Plegt. Het vorenstaande is door ons onderzocht en deugdelijk bevonden. Haarlem, 7 Juli 1926. De Leden van K. en L„ W. van der Voort. J. G. Ferwerda.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 147