148 Toelichting op de Begrooting 1927. De raming der inkomsten is met het oog op mogelijke verdere tekorten aan den voorzichtigen kant. De contributies zijn dus lager geraamd dan het in 1925 ontvangen bedrag, mede omdat Indië steeds een onzekere factor vormt. Het aantal abonné's bij het bestuur is op het oogenblik weer stijgende, terwijl dat bij den boekhandel daalt. De opbrengst der advertenties zal zeer zeker terugloopen, daar 1925 in dat opzicht een recordjaar was In verband met de kosten van het Tijdschrift over 1925 is de raming daarvoor iets hooger, a en b zijn gecombineerd omdat de splitsing geen zin meer heeft. De reis- en verblijfkosten zijn lager genaamd dan de uitgaven in 1925 met het oog op de tariefvermindering. De uitkeering aan de afdeelingen en de contributie C. H.R. A. zijn beide hooger geraamd, omdat het aan tal gewone leden nog stijgende is. Het honorarium voor den Secretaris-Penningmeester is vervallen, omdat het bestuur meent, die uitgaaf wegens de splitsing der functie te kunnen besparen. Daar het bestuur hoopt, dat in den loop van 1926 op een of andere wijze in het bestaande tekort zal worden voorzien, zijn geen vermoedelijke saldo's in de begrooting opgenomen. Het Bestuur. INGEZONDEN. H. O. R. A. Zaterdag 15 Mei 1926 had te Utrecht de jaarvergadering plaats van den Bestuursraad van de Vereeniging tot Ondersteuning van Burgelijke Ambtenaren. Zoogoed als alle Afdeelingen waren vertegenwoordigd. Over 1925 werd een bedrag van f 22294.54 verleend aan giften en voorschotten, terwijl een bedrag van f 17689.40 aan bijslag aan het Herstellingsoord werd verstrekt. Bedroeg de pensionprijs voor het Herstellingsoord voor leden, die recht op reductie hadden over 1924 gemiddeld 2.05, dat cijfer kon voor 1925 gebracht worden op f 1.70 per dag, terwijl het H. B. de hoop koestert, dat het gemiddelde over 1926 nog lager kan zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 148