I5° Permanente Commissie, bestaande uit drie leden, uit en door de verzekerden gekozen. Aan deze Commissie kan door het Bestuur der Centrale van H. R. A. een lid van het bestuur als adviseerend lid worden toegevoegd. Een van de meest naar voren tredende voordeelen van de O. H. R. A. verzekering is dus, dat men bij zijn schadeuitkeeringen niet een Maatschappij tegenover zich heeft staan, wier doel het is zoo veel mogelijk winst te maken, maar een commissie van collega's wier taak het is Uwe belangen zooveel doenlijk te behartigen. Het is helaas immers maar al te zeer bekend, dat vele maatschappijen de premie wel innen, maar bij schadeuit keeringen attërleï chicanes maken en maar al te^dikwijls zich daarbij beroepen op bepalingen der polis, die men over het hoofd gezien heeft, of welke niet precies kloppen met de verwachtingen, welke een verlokkend prospectus en een welbespraakte verzeke ringsagent U deden koesteren. Het eenige middel om dan Uw recht en dus Uw geld te krijgen is procedeeren en dat is in den regel een zeer lange en kostbare en vaak ook onzekere weg. De O. H. R. A. polis bevat alleen een opsomming van de ter mijnen en bedragen waarvoor U verzekerd zijt en de daarvoor verschuldigde premie, terwijl het reglement der verzekering, het welk U voor Uw aanvrage ontvangt, alle bepalingen omtrent Uwe rechten zoowel als Uwe verplichtingen als verzekerde bevat, zoodat dubbelzinnigheden en misverstanden ten eenen male zijn uitgesloten. Waar nu ziekteverzekering een zeer moeilijk en ervaring eischend bedrijf is, heeft de Centrale van H. R. A. gemeend de practische uitvoering der verzekering te moeten opdragen aan een solide Maatschappij en als zoodanig gekozen de Mpij. «Labor» te Groningen, welke een 16 jarige zeer goede reputatie omtrent coulance en beheer op het gebied van ziekteverzekering had. Dit besluit nam men te meer, omdat de Maatschappij «Labor» reeds jaren een ziekteverzekering exploiteerde, waarbij de verzekerden ook in een onderling systeem vereenigd zijn. De Mpij. «Labor» heeft nu de Med. Dienst (beoordeeling der aanvragen, schadeuitkeeringen en controles), de administratie en de acquisitie der O. H. R. j^.. tegen vergoeding van een matig

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 150