!51 percentage der premie. Zij is van het door haar gevoerd beheer rekening en verantwoording schuldig aan de Permanente Com missie, dus aan de verzekerden zelf. Geen enkele gestie noch betreffende de toelating tot de verzekering, noch betreffende schadeuitkeering kan door haar geschieden buiten de Permanente Commissie om. Door deze wijze van werken is dus een vlotte en kundige afdoening van zaken voor de verzekerden ten volle gewaarborgd, terwijl men toch geheel onderling verzekerd is. De premien zijn zuiver wiskundig berekend door Prof. Schuh te Delft en getoetst aan de jarenlange ervaring van de Mij. «Labor» met soortgelijke tarieven, zoodat er niet de minste vrees voor suppletie behoeft te bestaan. Bij velen schijnt een soort vrees te bestaan inlichtingen te vragen, omdat men zich dan min of meer gebonden acht een verzekering aan te gaan. Dit is geenszins het geval. Vraagt dus daarom inlichtingen aan de Maatsch. «Labor» te Groningen. Vergelijkt de tarieven der O. H. R. A. met die van Maatschap pijen, en U zult zien dat de bepalingen der O. H. R. A. een oneindig veiliger uitkeering waarborgen, dan de polisvoorwaarden van vele Maatschappijen, die een oogenschijnlijk lage premie heffen maar haar schadeuitkeeringen van tallooze beperkingen afhankelijk stellen. Verzekert U te samen met Uw collega's, dan bent U veilig en solide verzekerd. Namens de Commissie van Advies: De Voorzitter (get.) Thesingh. De Secretaris. (get.) Van Wicheren. ONDERLINGE ZIEKTEVERZEKERING DER HOOGERE RIJKSAMBTENAREN. Een nieuwe Gezinstarief voor Ziekenhuis en Operatiekosten. De premie thans oelangmjk lager voor groote gezinnen. In de praktijk der acquisitie voor het ziekenhuis en operatie tarief der C. H. R. A. bleek, dat het premiebedrag van een ver zekering voor deze kosten voor de grootere gezinnen een te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 151