152 bezwaarlijke post op het budget meebracht. Dientengevolge heeft de Commissie van Advies een onderzoek ingesteld op welke wijze men een billijker tarief kon bieden, waarbij het gezin toch in alle opzichten behoorlijk gedekt was. De Mij. «Labor* heeft door haren wiskundigen adviseur, Prof. Schuh, voor onze ziekte verzekering thans een tarief doen ontwerpen, dat in alle opzichten aan deze eischen voldoet. Men verzekert zich nu voor een zeker bedrag per gezin, bijv. f 150.operatiekosten en f 5.per dag ziekenhuis gedurende 42 dagen; de jaarpremie bedraagt hiervoor f 22.10, voor het heele gezin, hoeveel leden dit ook telt. Men kan echter slechts eens per jaar het maximum krijgen, dus 42 dagen a f 5.Jr/15°- operatiekosten. Over dit maximum kan evenwel ten behoeve van verschillende personen beschikt worden. Bijv. 1 lid ondergaat een blindedarmoperatie en verblijft 14 dagen in de inrichting. De kosten bedragen voor de operatie f 100.—. In hetzelfde jaar kunnen de andere leden nog verbruiken 28 dagen ziekenhuis en 50.operatie. Het is echter een zeer groote uitzondering, dat in één gezin in één jaar 2 operaties moeten geschieden. Dit kan nog wel eens gebeuren bij kinderen, bijv. bij 2 kinderen moeten de amandelen worden verwijderd. Voor 25 premieverhooging heeft men recht op 2 maal het maximum van 42 dagen a f 5.of f 150.operatiekosten. Natuurlijk wordt aan één persoon in een jaar slechts eens het maximum uitgekeerd. Volgens de ziektestatistieken van den wis kundigen adviseur is de gemiddelde duur van ziekenhuisverpleging bij operatie ongeveer 20 dagen, dus met 42 dagen (6 weken) is men ruimschoots gedekt. Verpleging voor besmettelijke ziekte kan men voor een jaar premie van f o.go per f 2.uitkeering per dag, autovervoer voor f 0.90 premie bijverzekeren, zulks ook voor het heele gezin. Alle gezinsleden zijn verzekerd, kinderen tot op 18 jarigen leeftijd. Men is vrij in de keuze van Dokter en Ziekenhuis. Uitkeering wordt verleend niet alleen bij ziektemaar ook bij ongeval.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 152