15 kassen alsmede bepoting en beplanting, gelegen aan de Voorstraat te Poeldijk gemeente Monster, kadastraal bekend gemeente Monster, Sectie K nummers 1877 en 2248 tezamen groot twee hectaren, elf aren, achttien centiaren. De Comparanten, verkoopsters, verklaren, dat voorschreven onroerende goederen aan hen alsmede aan nu wijlen hunnen broeder Gerardus van der Does in eigendom zijn opgekomen door de overschrijving ten hypotheekkantore te 's-Gravenhage den vier en twintigsten Augustus achttienhonderd zes en negentig in deel 074 nummer 46 van het afschrift eener akte, houdende afgifte van legaat den drie en twintigsten Juli be vorens voor den notaris Jan van Maasdijk te Naaldwijk verleden. Dat hun broeder Gerardus van der Does voornoemd, in leven zonder beroep wonende te Poeldijk gemeente Monster, aldaar op den zeven en twintigsten Augustus negentien honderd negentien is overleden. Dat hij nimmer is gehuwd geweest en bij testament den een en der tigsten Juli achttien honderd zes en negentig voor voornoemden notaris van Maasdijk verleden, geregistreerd te Delft den zesden October negentien honderd negentien, zijne zusters, de hiervoor genoemde verkoopsters Antoinetta en Francina van der Does heeft benoemd tot eenige erfgenamen. Dat mitsdien de in deze genoemde verkoopsters de eenige gerechtigden zijn in gemelde onroerende goederen, ieder voor de helft. Welke koop en verkoop is geschied voor de som zeventien duizend gulden, welke kooppenningen de kooper verklaart aan de verkoopsters schuldig te blijven en tot zekerheid van de betaling daarvan eerste hypo theek te zullen verleenen op de bij deze door hem gekochte perceelen, en onder de navolgende voorwaarden Dat de verkoopsters Antoinetta van der Does en Francina van der Does en bij overlijden van één van hen de langstlevende harer zullen hebben en zulks met vrijstelling van verplichting om zekerheid te stellen 1. het recht van gebruik en bewoning van liet door hen thans bewoond wordende woonhuis met bijbehoorend erf op perceel nummer 2248 en zulks haar leven lang gedurende, en 2. het levenslang vruchtgebruik van de perceeltjes grond met daarop staande kas en schuur, uitmakende het noordelijk gedeelte van de bij deze akte verkochte perceelen, kadastraal bekend gemeente Monster Sectie K nummers 1877 en 2248 en wel ter geheele breedte dier perceelen en strekkende: wat betreft het perceel nnmmer 2248 van de Voorstraa^ tot de achter zijde van de op dat perceel staande eerstvolgende kas, zoodat deze kas mede onder het vruchtgebruik is begrepen en b. wat betreft het perceel nummer 1877 van de achterzijde van het op dat perceel staande woonhuis en van de achterzijde van het woon huis hiervoor sub 1 gemeld tot de vóórzijde van de op dat perceel

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 15