den heer Raeven, zelf werd bericht. De heer Smit dankt voor de inlichtingen. De Redacteur, de heer Heines, wordt hierna bij acclamatie herkozen en neemt de benoeming weer voor een jaar aan. e. De heer Heines geeft informatiën en stelt in het licht, dat aansluiting gewenscht is. Internationale organisatie is een eisch des tijds, op allerlei gebied wordt samenwerking gezocht. Waar deze op geodetisch gebied door den wereldoorlog was ge stoord, is thans weer het contact hersteld. Het belang der wetenschap eischt internationale samenwerking. Ook voor ons vak geldt dit, men denke slechts aan de methoden en aan de instrumenten, die wij gebruiken. Ook onze voormannen zochten deze samenwerking. Spr. noemt in dit verband de namen Boer en Polêe. Hij bespreekt de ontwerp-statuten der Internationale Federatie aan de hand van het gepubliceerde ontwerp en vermeldt, welke wijzigingen in dit ontwerp zijn aangebracht. De entrée bedraagt Fr. frs. 500. Voorts wordt de contributie welke matig zal worden geregeld naar evenredigheid van het aantal leden der zich aansluitende vereenigingen. De totstandkoming der Federatie is reeds verzekerd. Spr. heeft den indruk gekregen, dat ernstig gestreefd wordt naar werkelijke internationaliteit. Ook met Duitschland werd gecorrespondeerd. Hoewel de Duitsche organisaties verklaarden zich voorloopig nog af zijdig te willen houden, bleek duidelijk hun interesse voor de zaak. Medio October vindt het eerste congres plaats. De aan dit congres ie verbinden tentoonstelling belooft te slagen. Waar schijnlijk zal er ook een Hollandsche stand worden ingericht, waaraan zal worden meegewerkt door de fa de Koningh, met hare nieuwste instrumenten, en door den Topografischen Dienst, met het nieuwste kaartmateriaal, terwijl spr. hoopt ook van de zijde van de Bibliotheek van K. en L. een en ander te kunnen inzenden, zoodat ook van het Nederlandsche Kadaster op de tentoonstelling iets te zien zal zijn. Spr. beveelt tenslotte de toetreding warm aan. Na deze uiteenzetting wordt van verschillende zijden geïnfor meerd omtrent het bericht in het Tijdschrift van Augustus 1926 over de benoeming door de regeering van een vertegenwoordiger 166

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 166