167 van den kadastralen dienst hier te lande, en geprotesteerd tegen de schrielheid der regeering De heeren Heines en Vriend geven hierover inlichtingen. De loop van zaken is een gevolg van de inkleeding der uitnoo- digingen door den Secretaris der Internationale Federatie, die zich via het Ministerie van Buitenl. Zaken in een eenigszins on duidelijk schrijven richtte tot de Nederlandsche regeering. Ver zocht werd benoeming van een vertegenwoordiger en overbrenging der uitnoodiging aan de Hollandsche organisaties. D.d. 24 Aug. 1.1. gewerd onzen secretaris van den Minister van Financiën een afschrift van dien brief van het voorloopig bestuur der Intern. Federatie. Zonder hoofdelijke stemming wordt nu besloten, dat het Bestuur alsnog pogingen zal aanwenden om voor den regeeringsvertegen- woordiger vergoeding uit 's Rijks kas te verkrijgen. De Heer de Korver beveelt aan benoeming van een of meer afgevaardigden naast den regeeringsvertegenwoordiger. Benoemen we den heer Heines niet tot afgevaardigde en geven wij aan onze afgevaardigden wèl vergoeding van reis- en verblijfkosten, dan is onze houding tegenover het besluit der Regeering ook sterker. De heer Heines geeft in overweging te benoemen tot afge vaardigden een bestuurslid en een buitengewoon lid. De heer J. F. A. van Riessen brengt, nu toch de aansluiting bij de Internationale Organisatie aan de orde is, en een pleidooi voor internationale samenwerking in het algemeen werd ge houden, ter sprake het a.s. congres der Internationale Vereeni- ging voor Fotogrammetrie. Hij beveelt aan aansluiting van K. en L. bij deze vereeniging en wil naar het congres zoo moge lijk ook afgevaardigden zenden. De Voorzitter stelt voor, opmaking der groslijst voor afgevaar digden naar Parijs aan te houden tot na de lunch. Hiertoe wordt besloten. Vervolgens wordt bij acclamatie aangenomen zoowel de aan sluiting onzer Vereeniging bij de Internationale Federatie van Landmeters, als die bij de Internationale Vereeniging voor Foto grammetrie. Nadat uit de vergadering is medegedeeld, dat de heeren I. Boer Hz. en H. F. van Riel het congres te Berlijn willen be zoeken, worden zij als afgevaardigden der vereeniging naar dit

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 167