i6 staande eerstvolgende kas en van daar de grens getrokken langs de groote aan de kas vastgebouwde schuur tot aan de Westgrens van laatstgemeld perceel, een en ander zooals op het terrein is afgepaald. Zoodat mitsdien niet onder het sub i en 2 bepa*alde is begrepen het woonhuis gelegen ten westen van het woonhuis sub 1 gemeld met den daarvoor gelegen grond aan de Voorstraat en de aan de kas vastgebouwde groote schuur, welk woonhuis, schuur en grond in vollen eigendom aan den kooper overgaat. Verklarende de comparant-kooper ter voldoening aan de artikelen 830 en 866 van het Burgerlijk Wetboek genoegen te nemen met vorenstaande beschrijving van hetgeen tot het vruchtgebruik en recht van gebruik en bewoning behoort en geene nadere beschrijving der goederen van de vruchtgebruiksters te verlangen. Zijnde voorts nog tusschen ke partijen overeengekomen dat enz. Het schriftelijk gedeelte bestond verder in: het opmaken van metingstukken, het zelfstandig kaarteeren van eene meting met behulp van van de coördinaten van vaste punten in het veldwerk opgenomen, in inkt zetten, kleuren, enz., het vervaardigen van een extract-plan. Het mondeling gedeelte liep over den dienst der kunstmatige instandhouding, verbetering en vernieuwing van het kadaster, over de kadastrale en hypothecaire boekhouding en den dienst der grondbelasting. Bij de in het veld uit te voeren opgaven werd gevergd: het zelfstandig opmeten van een terrein, met behulp van veel hoeksmeting, waarbij enkele driehoekspunten nabij den omtrek gegeven waren, het opstellen van een theodoliet met behulp van een Nagel- instrument en het meten van richtingen, het verdeelen van een perceel van onregelmatigen vorm naar gegeven voorwaarden. Het zal haast overbodig zijn den adspirant landmeters te wijzen op het nut, dat er naast het verrichten van dienstwerk voor hen gelegen is in het ernstig doorwerken van vroegere examen opgaven. Zij komen daarmede vanzelf tot het bestudeeren van de I. K. en de H. T. W., wat met de uiterste nauwlettendheid dient te geschieden, en het leidt tot kennisneming van verdere voor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 16