in aanmerking komen voor Rijkssubsidie. Ook voor Ruilver kaveling draagt het Rijk bij in de kosten. Z. i. zou dit nog veel meer dan tot heden het geval is moeten gebeuren. Ook voor den dienst van het Kadaster is het dus wenschelijk, dat het Rijk zich offers getroost. Laat de vergadering dus nu terugkomen op de beslissing van verleden jaar! Diverse leden kondigen thans de indiening van moties aan; in meerdere of mindere mate strekkende tot wijziging of intrek king van het verleden jaar genomen besluit. De heer Smit protesteert nog tegen de beweringen van de afd. Arnhem. Hij heeft niemand overrompeld; de motie is een jaar lang aanhangig geweest. Trekt men thans de motie in, dan moet men daarvoor gronden aanvoeren. Zonder dat zal spreker geen hoog denkbeeld hebben van den ernst van deze vergadering. De heer Heines wil den bal terugkaatsen, de heer Smit had destijds reeds de uitvoerbaarheid moeten aantoonen. De heer Smit interrumpeert, dat hij dit niet heeft gewild, als zijnde dat de taak der Regeering. De heer Heines handhaaft zijn mee ning, neergelegd in een der moties. De heer de Korver wijst erop, dat wij thans allen voldoende over de consequenties hebben kunnen nadenken, zoodat de aan gewezen weg is over te gaan tot de orde van den dag. De Voorzitter constateert, dat de motie-van Riessen luidende: «De vergadering, gehoord de discussies, van oordeel dat «bij het onderzoek naar de uitvoerbaarheid van de motie- «Smit, de inhoud zelve daarvan opnieuw in behandeling is «genomen, spreekt zich thans uit tegen de wenschelijkheid «om een gedeelte der kosten, besteed aan de opmeting van «nieuwe eigendomsgrenzen, te verhalen op de belangheb- «bende particulieren» van de verste strekking is, en brengt deze derhalve het eerst in stemming. De Vergadering neemt daarop, bij zitten en op staan met groote meerderheid deze motie aan. Na de lunch wordt besloten aan het Bestuur over te laten de aanwijzing van afgevaardigden naar het congres te Parijs. 170 Het Bestuur heeft naderhand als afgevaardigden naar Parijs aangewezen de heeren Oosterman en Heines.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 170