ï87 f. De heer ter Plegt licht de begrooting toe. Naar aanleiding van de gisteren genomen besluiten, dient aan de begrooting onder v te worden toegevoegd de navolgende post: Internationale Vereenigingenf 200.Dit wat de uit gaven aangaat. Aan de ontvangsten dient dan toegevoegd als te ramen na- deelig saldo f 200. Het is derhalve thans wel zeker, dat het Bestuur het volgend jaar zal moeten komen met een voorstel tot contributieverhoo- ging, vermoedelijk tot f 15.(dus mèt f 2.50) van de ge wone leden. De heer Smit is van meening, dat ook de buitengewone leden in deze kosten, veroorzaakt door de toetreding tot Internationale Vereenigingen, zullen moeten bijdragen. Verder stelt hij voorden begrootingspost: «Honorarium Secretaris-Penningmeester», te her stellen. Z. i. mist het Bestuur, krachtens het Reglement, het recht om niets uit te trekken. Bovendien acht hij het gewenscht het toekennen van een honorarium te handhaven. De heer O. Jonas acht het gewenscht, dat K. en L. instelt eene Studiecommissie voor de Luchtfotogrammetrie. Ook andere takken van dienst kennen een dergelijke commissie. Doel zou moeten zijn, aan ons te rapporteeren óf en zoo ja, welke toepassingsmogelijkheden voor het kadaster schuilen in de opnamen uit de lucht. Dit is ook wenschelijk om te voorkomen, dat op een bepaald moment door buitenstaanders aan het kadaster een of ander zou worden opgedrongen. Voorts is het logisch in verband met de gisteren genomen besluiten tot toetreding tot de Internationale Federaties. K. en L. zou b.v. de heeren Boer en van Riel kunnen vragen in zulk een commissie zitting te nemen. Aangezien eene dergelijke commissie uitgaven heeft te doen, zou het dus wenschelijk zijn eene post aan de begrooting, des noods «pro memorie», toe te voegen. De heer Heines acht de instelling eener studiecommissie overbodig. Het onderwerp had ook in de vergadering van gisteren moeten worden behandeld: wij kunnen nu dienaangaande geene beslissing nemen. Wat op dit gebied der fotograminetrie op 't oogenblik te be.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 187