reiken is hangt niet alleen af van de theoretische studie, maar voor een groot deel ook van de fabrieken die de toestellen bouwen en van zeer kostbare proefnemingen. Het is bekend dat de heeren Boer en van Riel zich bij zonder voor de zaak interesseeren. In Wageningen worden momenteel proeven genomen. Genoemde heeren zullen van de bereikte resultaten wel doen hooren. We zullen z. i. niet over rompeld worden. De heer ter Plegt beantwoordt de opmerkingen van den heer Smit, wat betreft het honorarium van den Secretaris-Pen ningmeester. Inderdaad bestaat deze functie niet meer, zij is gesplitst. Daardoor is de taak van den Secretaris verlicht: Verder heeft de Secretaris thans de beschikking over een schrijfmachine. Een en ander heeft ons doen besluiten het honorarium niet meer te accepteeren. De heer Smit vergist zich, indien hij meent, dat het Bestuur in verzuim is. Het reglement zegt, dat de Algemeene Ver gadering kan besluiten den Secretaris-Penningmeester een hono rarium toe te kennen. Welnu, de ontwerp-begrooting houdt niet anders in, dan het voorstel dit niet te doen. De heer Vriend beantwoordt de eerste opmerking van den heer Smit. Als men de lijst der buitengewone leden nagaat, ziet men spoedig met zeer verschillende categorieën te doen te hebben. Voor sommigen is het stellig ongewenscht de contributie te verhoogen. In de bestuursvergadering is de aangelegenheid besproken. Het Bestuur voelt er meer voor, om bij die buitengewone leden, bij wie men voldoende belangstelling voor de Internationale Federaties mag verwachten, aan te kloppen om een vrijwillige bijdrage. B.v. met mededeeling, dat de extra-kosten, veroor zaakt door de aansluiting, voor de gewone leden een contributie- verhooging met f 2.50 heeft tengevolge gehad. De aangezochten kunnen dan zelf beoordeelen, welk bedrag zij meenen te moeten bijdragen. De heer Jonas wil geen bedelbrieven De heer Vriend bestrijdt dit. Wij bedelen geenszins, als er gehandeld wordt zooals het Bestuur zich voorstelt. Van de aan- 188

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 188