gezochten weten wij of mogen wij verwachten, dat zij gaarne zullen willen bijdragen. Het is slechts een kwestie van vorm. Contributieverhooging ware misschien juister; we scheren dan echter allen over één kam en dit is juist niet gewenscht. De heer ter PI egt wil géén contributieverhooging voor de buitengewone leden. Hij vreest veel bedankjes: thans betalen velen nog uit sleur. Een en ander blijkt uit de moeilijkheden ondervonden bij de inning der contributie. De heer Smit trekt thans zijn voorstel tot herstel van de post voor honorarium van den Secretaris-Penningmeester in, nadat hem gezegd is, dat eventueel het honorarium tóch niet geaccep teerd zouden worden óf wel in de kas teruggestort. Hij blijft evenwel bij de meening, dat beter ware geweest, indien de be trokken bestuursleden anders hadden gehandeld. De heer Jongedijk acht instelling eener studie-commissie als de heer Jonas voorstelt, niet noodig naast ons lidmaatschap van de Internationale Vereeniging voor Fotogrammetrie. De heer O. Jonas handhaaft zijne meening. We zouden beter- georiënteerde afgevaardigden kunnen zenden. De heer Heines herhaalt, dat deze aangelegenheid gisteren behandeld had moeten worden. Hij wijst op de vele artikelen, die in buitenlandsche Tijd schriften over. deze zaak worden gepubliceerd en hoopt in ons Tijdschrift van een en ander melding te kunnen maken. De heer O. Jonas is niet voldaan. Hij geeft toe, dat de zaak gisteren had moeten worden behandeld. Nogmaals legt hij er den nadruk op, dat de bedoeling is eene commissie te hebben, die nagaat wat van de resultaten voor ons vak van belang is. Hij wil nu de zaak laten rusten; voorspelt echter dat Fries land het volgend jaar met een voorstel in zijn geest zal komen. Nadat nog besloten is, op voorstel van den heer ter Plegt, dat het Bestuur aan de heeren Boer en van Riel een verslag van het Berlijnsche Congres zal vragen, in de richting van het idéé van den heer Jonas, wordt thans de begrooting, met toe voeging van de door het Bestuur voorgestelde posten, hiervóór vermeld, met algemeene stemmen goedgekeurd. g. Bespreking van de aanschrijving Min. van Fin., Afd. Kad. i8g

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 189