Verder behandelt spreker de gewone ziekteverzekering. Hij licht toe hoe het komt, dat de tarieven zóó hoog zijn. Indien evenwel op groote schaal deze verzekering werd afgesloten zouden de premiën vermoedelijk aanmerkelijk dalen. Spreker licht daarna toe de beteekenis van het aanvraagfor mulier. Geeft men b.v. een bestaande afwijking op, dan wordt op de polis aangeteekend, dat men voor dit ziektegeval is uitgesloten. Men weet bij onze verzekering waar men aan toe is. Wil men eene verzekering afsluiten, dan ontvangt men bij het aan vraagformulier tevens het reglement en kan dus precies nagaan, welke rechten en verplichtingen zullen gelden. De heer ter Plegt heeft nog een vraag. Als men zich verzekert, wordt men lid der Vereeniging. Hoe gaat het nu, als na afsluiting van de polis reglementswijziging plaats vinden. De heer van Wicheren verwijst naar artikel 21 van het Reglement. Men kan op vrij korten termijn opzeggen. Voor den tijd, waarvoor het contract is afgesloten, geldt z.i. het be- dongene, ondanks eventueele reglementswijzigingen. Daar niemand meer vragen stelt, dankt thans de Voorzitter den spreker voor zijne uiteenzetting. h. De heer Klompe vraagt of men het H.O. niet in het midden van het Tijdschrift kon laten drukken, en dan er uit lichten. De heer Heines toont aan, dat in dat geval geen bezuini ging zou worden verkregen. Nadat nog de wenschelijkheid werd betoogd om den Corres pondenten evenveel afdrukken van de Bestuursmededeelingen te zenden, als er leden tot het Correspondentschap behooren, wordt besloten verder deze aangelegenheid aan het Bestuur over te laten. Over de redactie van het H. O. vraagt, niemand het woord. i en k. Benoeming van afgevaardigden in den Vereenigings- raad der Centrale van Hoogere Rijksambtenaren en naar de Algemeene Vergadering der ondersteuningsvereeniging wordt aan het Bestuur overgelaten. l9i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 191