Rusland Schokalsky, Syrië Bergelin, vertegenwoordigend den dienst van het Kadaster en da Landbouwkundige Verbeteringen. Nadat in den namiddag van den voorafgaanden dag het secre tariaat was opengesteld en in een voorvergadering een eerste bespreking van de organisatie en de statuten der Intern. Land metersfederatie was gehouden, vond op Vrijdag 15 October om g uur v.m. de opening van het congres plaats in een prach tige groote zaal van het Intern. Instituut voor Intellectueele Samen werking, gehuisvest in het Palais Royal. De leden van het voorloopig comité hadden op het podium plaats genomen, ook de heer A. Peereboom, destijds voorzitter van het intern, congres in igio te Brussel gehouden. De heer Roupcinsky, voorzitter van het voorloopig comité, sprak het openingswoord. Het voorzitterschap van het congres werd bij acclamatie opgedragen aan den heer Peltier, den voor zitter van de Fransche vereeniging. Staande de vergadering werd van elke tot de Intern. Federatie toegetreden vereeniging of van elke landelijke combinatie van vereenigingen één lid opgegeven als vice-voorzitter in de permanente organisatie, waaraan later de naam van een secretaris of plaatsvervangend vice-voorzitter moet toegevoegd worden. Op te merken valt, dat «der Deutsche Verein für Vermessungs- wesen», hoewel vertegenwoordigd door haren voorzitter, nog niet tot de Intern. Federatie is toegetreden. Van het eerste oogenblik af had het congres inderdaad een internationaal karakter en heerschte er een prettige atmosfeer. De voertaal was Fransch, maar men hoorde ook Duitsch, Engelsch, Russisch en andere talen. Mevrouw de Mende, de echtgenoote van een Poolsch geodeet, eene geboren Russin die vlot Duitsch en Fransch sprak, fungeerde als tolk. Het Intern. Instituut voor Intellectueele Samenwerking had zijn prachtige zalen welwillend ter beschikking gesteld, maar had zich tevoren terdege vergewist van de werkelijke internationaliteit der Federatie; (zulks verzekerde ig8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 198