199 mij baron de Vos van Steenwijk, die door zijn tegenwoordig heid herhaaldelijk blijk gaf van belangstelling in het congres). Bij het noemen van dit gastvrijheid verleenende Instituut wil ik er even over uitweiden en tegelijk rechtzetten wat op blz. 136 in afl. 4 van dezen jaargang minder juist was vermeld. De intern. Commissie voor intellectueele samenwerking (C. I. C. I.), in 1922 tot stand gekomen, is een orgaan van den volkenbond. Van deze commissie is Prof. Lorentz voorzitter. Het intern. Instituut voor intellectueele samenwer king, in 1926 gevestigd te Parijs, in het Palais Royal, 2 rue de Mont- pensier, is meer het uitvoerend lichaam, terwijl men de Commissie de ziel zou kunnen noemen. Het wil zijn het centrale punt voor de wetenschappellijke relaties en voor de betrekkingen tusschen overeenkom stige instellingen die elders ontstaan, en werkt onder de hoede van den volkenbond (de raad van toezicht is samengesteld uit leden van de Commissie). Frankrijk verkreeg de vestiging te Parijs onder verplichting het Instituut te bekostigen. Alleen de directeur, de heer Luchaire, is een Franschman, alle hoofden der verschillende afdeelingen zijn van andere nationaliteit. Nederland is in het korps ambtenaren vertegen woordigd o. m. door baron de Vos van Steenwijk. Om io uur vond een voordracht plaats door den heer Dehalu, directeur van het observatorium te Cointe, over mijnmetingen en het interessante probleem der aansluiting tusschen boven- en onder- grondsche veelhoeksnetten. Daarna maakten de deelnemers een tocht door Parijs in auto-cars. Stipt om 2 uur n.m. vingen de eerste twee werkvergaderingen aan in afzonderlijke kleinere zalen van het Palais Royal. De heer Oosterman woonde de eerste bij, ondergeteekende de tweede. Van de commissie voor de eerste werkvergadering was voor zitter: Prof. J. Petrick, rector van de Techn. Hoogeschool te Praag; rapporteur: Prof. Dr. J. Rysavy, hoogleeraar aan de universiteit te Praag; secretaris: Baron, voorzitter van het «Syn- dicat des Géomètres de l'Est». Deze commissie had tot onderwerp van behandeling: i>het brengen van eenheid in de bepalingen, die op het vak betrekking hebben-» Achtereenvolgens werd aan de orde gesteld: a) eenheid i?i de notaties voor het rekenen met rechthoekige coördinaten, b) eenheid in de teekens op de kaarten, c) diverse kwesties.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 199