getuigde van dit rapport, «trés important», «un des plus remar- quables». Over kadasters en grondboekwetgeving vond een geanimeerd debat plaats. Interessante mededeelingen kon men daarbij op vangen, zoo b.v. die van den Elzas-Lotharingschen afgevaardigde Pauli over het technisch goed gefundeerde kadaster, dat in zijn streek bestaat, maar waaraan z.i. de Franschen een fout begaan hebben: wel is er een Fransche wetgeving ingevoerd betreffende het «livre foncier», maar «der öffentliche Glaube» is eraan ont nomen, de op de wet gegronde werking tegen derden bestaat er niet meer zooals vroeger. Ook al door de uiteenloopende inrichting en wetgeving in de verschillende staten was het onderwerp ongetwijfeld zeer moeilijk te behandelen, daarom sprak de vergadering den wensch uit: de Federatie verkrijge allereerst uit ieder land een rapport over de inrichting van het eigen kadaster. Des namiddags vond een bezoek plaats aan de Ecole spéciale des Jravaux Publicste Arcueil. Aan deze is een afdeeling «Landmeten» verbonden, waaraan het diploma «ingénieur-géomè- tre» te behalen is. Deze bijzondere school gaf, wat landmeten betreft, niet een indruk van modern geoutilleerd te zijn. Met dit bezoek ging gepaard behalve een gezellige auto-rit een uitstekende «collation», aangeboden door den directeur der school, den heer Eyrolles. Des avonds: ontvangst ten stadhuize door den voorzitter van den gemeenteraad van Parijs. Deze receptie vond plaats in den salon des arcades; daarna werden de overige schitterend verlichte zalen bezichtigd en bewonderd, onder deskundige voorlichting bij de schilderingen. Zondag ij October. Doordat de terugkeer uit Arcueil vertraagd was, vond een voor Zaterdag voorgenomen hu ish ou delijke vergadering der vereenigings- afgevaardigden ter behandeling van de statuten plaats des Zondags om 9 uur v.m. Besloten werd dat voor elk land zullen zitting nemen in de centrale commissie der Federatie twee personen (een vice-voorzitter 207

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 207