en een secretaris). Tot voorzitter werd benoemd Peltier. Het secretariaat der Federatie blijft tot aan het volgende congres gevestigd te Parijs. Bij de regeling der geld7niddelen vond het voorstel om de bijdragen evenredig aan het ledental der vereenigingen te doen zijn (voorgestaan o.m. door Zwitsersche en Nederlandsche afge vaardigden) ten slotte geen meerderheid. Aangenomen werd: een vaste jaarlijksche bijdrage van 25 Zwitsersche francs, en als daarboven nog een bedrag noodig zou zijn (b.v. in een congres- jaar), zal dit laatste evenredig aan het ledental moeten worden genomen. De vaste bijdrage zal in hoofdzaak besteed worden aan uitgave van een jaarlijksch bulletin. Vermeld zij nog dat de kosten van dit congres volledig gedekt zijn door de entrées der Vereenigingen, de stortingen der deelnemers en door vrijwillige bijdragen (waaronder uit België frs. 12000 en van N.N. frs. 1000). Ten slotte kwam in deze vergadering aan de orde: plaats en tijdstip van het volgende co7igres. Namens de vereenigingen uit twee landen was te kennen gegeven, dat men zich gaarne de inrichting van het volgende congres zag toegewezen Zwitserland en Polen. Een definitieve keuze tusschen deze twee landen vond niet plaats, zij werd overgelaten aan de permanente centrale commissie; waarschijnlijk zal Zwitserland de eer te beurt vallen. Hoewel in beginsel aangenomen was dat om de 5 jaar een congres zou gehouden worden, meende men de Federatie ditmaal eerder de gelegenheid tot verdere ontplooiing van haar levens kracht te moeten geven, daarom werd besloten dat het volgende congres zal zijn in 1930. Om 10 uur hadden zich vele deelnemers verzameld in het Conservatoire des Arts et Métiers en bezichtigden aldaar onder leiding van den heer Malassis de geschiedkundige verzameling rekenmachines. Daarna is gezamenlijk een krans gelegd op het graf van den onbekenden soldaat. Den eersten dag was van Zwitsersche zijde daartoe het voorstel gedaan. Van Fransche zijde was dit aan vaard onder uitdrukkelijk voorbehoud, dat die kranslegging moest opgevat worden als een hulde aan de in den oorlog gevallenen yan alle landen. Hierdoor hadden zij het mogelijk gemaakt, dat 2o8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 208