2og inderdaad alle op het congres vertegenwoordigde naties eraan deelnamen. Des namiddags om half drie werd een feestelijke vergadering gehouden in de groote zaal van het Intern. Instituut, geleid door den heer Turpin, administrateur van het Fransche kadaster, als eere-voorzitter. De heeren Peltier en Roupcinsky hielden geestdriftige redevoeringen over de Federatie, de algemeen-secretaris Butault bracht verslag uit over het secretariaat en de vier commissies rapporteerden bij monde van hun voorzitter of hun rapporteur over de werkvergaderingen. Vervolgens hield de heer Guillaume, directeur an het «Bureau International des Poids et Mesures» een wetenschappelijke voor dracht Hij besprak verschillende basismetingen en behandelde vervolgens het mvar. Het ontstaan hiervan, de beteekenis voor de geodesie, toepassing ervan in de horlogeindustrie, dit alles werd aandachtig gevolgd. Tegelijkertijd ontvouwde hij de werk wijze van het Intern. Bureau, en interessante vraagstukken, aan welker oplossing dit Bureau in de toekomst wellicht werkzaam kan zijn, werden uitgestippeld, als b.v. het vervolmaken van de lengtebepahngen door interferentie van het licht en het verfijnen van de plaatsbepaling door middel van geluidsseinen, zóó dat deze methoden nog eens in de landmeetkunde toepassing kunnen vinden. Aan het einde der vergadering werd een bloemenhulde gebracht aan mej. Th. Danger, een charmante francaise, die zich bij de voorbereiding en gedurende het congres op velerlei wijzen ver dienstelijk had gemaakt. Er zat climax in het programma. De feestmaalti/d op Zonéag- avond in hotel Lutetia was iets buitengewoons. Wat zal ik ervan weergeven?het internationale gezelschap waaronder vele dames, in een schitterende zaal met een orkest en een zangkoor, de tactvolle plaatsing der gasten aan tafel, onder eerevoorzitter schap van den Minister van Landbouw, de uiterst verzorgde ge rechten, boven alles de charmante geest die er heerschtein één woord het was in grooten stijl! Bij het dessert voerde 't eerst het woord Prof. Dr Kolschütter,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 209