INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. «II est toujours utile de chercher a mesurer le terrain parcouru en notant a l'extérieur des points de repère pouvant servir de terme de comparaison» zegt de heer R. Danger, Directeur du Journal des Géomètres-Experts Francais, in een zijner artikelen, waarin hij voor het denkbeeld van een internationalen landmeters- bond propaganda voert. Nieuw is dit denkbeeld niet; in 1878 werd een internationaal landmeterscongres gehouden te Parijs en ten tweeden male geschiedde zulks in 1910 te Brussel. Een permanente organisatie is daaruit niet gegroeid. Thans wordt onder de auspiciën van de Fransche Union zeer ernstig gewerkt aan de oprichting daarvan. Medewerking is reeds toegezegd van de zijde van België, Zwitserland, Engeland, Spanje, Zweden, Servië, Tsjecho-Slowakije en Polen. De sympathieke pogingen van den heer Danger en van den heer Peltier, Président de l'Union des Géomètres-Experts francais, verdienen nog uitgebreider daadwerkelijke belangstelling, juist nu, in dezen tijd waarin «de geest van Locarno» verder aangekweekt moet worden. Het nut, dat de aanraking met buitenlandsche vakgenooten oplevert, en het groote belang dat er in gelegen is, om de elders bestaande verhoudingen, de daar gebruikte methoden en vooral ook om de daar bereikte vorderingen te leeren kennen, spreekt voor zich zelf. En al ontveinzen wij ons niet de groote moeilijk heden, die de totstandkoming van den bond in den weg kunnen staan men denke aan het probleem van de in de verhande lingen en op de congressen te gebruiken taal, en aan de kosten die de bond voor de nationale vereenigingen zal meebrengen - toch wekken wij onze lezers op om in te gaan op het denkbeeld. De heer Danger heeft in het Januari-nummer 1925 van zijn Tijdschrift (n°. 51) ontwerp-statuten van zijn hand gepubliceerd. Wij geven daarvan hieronder eene vertaling en kunnen tevens vermelden, dat de samensteller (adres: 6, rue d'Angoulême, Paris XIe) gaarne opmerkingen erover of andere denkbeelden dienaangaande in ontvangst wil nemen. H. 20

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 20