2 16 aard-ellipsoïde en van eene semi-definitieve waarde voor de lengte van de basis bij Stroe. In de vergadering van 1924 Madrid beeft de Section de Geodesie de 1'Union G. et G. Intern, voor de internationale vergelijkings-ellipsoïde aangenomen de parameters: afplatting I 297,0 halve groote as 6378388 m. In 1923 kon, na verificatie van den Nederlandschen Standaardmeter in het Bureau International des Poids et Mesures, worden vastgesteld, dat de aangenomen waarde van de logarithine der basislengte (dus ook de logarithme van iedere driehoekszijde) eene correctie moet ondergaan van -f 4,2 X 10—7 om de lengte uit te drukken met den internationalen meter als eenheid. De gewijzigde waarden voor het vergelijkingsoppervlak en voor de lengte der basis hebben geheel onmerkbaren invloed op de vroeger uitgevoerde vereffening en berekening van de hoeken in het driehoeksnet. Op de vroeger berekende lengten der zijden hebben zij geen anderen invloed dan dat de logarithmen dier zijden (log. s) alle met 4,2 X 107 toenemen. Zij hebben merkbaren invloed op de geographische coördinaten der hoekpunten en op de azimuts der zijden van het driehoeksnet. Alle correcties, welke de vroeger berekende grootheden zouden onder gaan bij invoering der voornoemde wijzigingen, blijven zoo klein, dat zij veilig verwaarloosd kunnen worden bij alle vraagstukken, welke uitsluitend op Nederland betrekking hebben. De in Triangulation du Royaume des Pays-Bas, Tome II, Tableau IX, gepubliceerde resultaten, en ook de daaruit afgeleide, kunnen dus onver anderd aangehouden worden voor alle interne geodesische behoeften van Nederland. Voor de behoeften van de internationale geodesische vraagstukken, zooals astronomische plaatsbepaling en schietloodafwijking, en van de aansluiting der driehoeksmeting aan die van naburige landen is het echter noodig geworden voor eenige resultaten der primaire driehoeksmeting nadere waarden te berekenen, welke gelden voor de internationale ellip soïde en voor den internationalen Meter als lengte-eenheid. De resultaten zullen te gelegener tijd worden gepubliceerd. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting werden dit jaar wederom voortgezet in aansluiting met die van het vorige jaar en wel met twee ploegen. De eerste ploeg bestond uit den ingenieur de Hulster als chef en den landmeter Hartmanj zij vertrok 4 Mei naar het terrein enkeerde 1 Oc-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 216