217 tober te Delft terug. De tweede ploeg, bestaande uit den landmeter Heezemans als chef en den landmeter Meertens, vertrok 4 Mei uit Delft en keerde 3 October aldaar terug. De eerste ploeg verrichte hoekmetingen op de stations: Grouw, Wir- dum (Fr.) I, Wartena, Rijperkerk, Oudkerk, Stiens, Leeuwarden I, Hal- lum I, Engelum en Boxum I. Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen verricht. Bovendien werden door haar nog uitgevoerd centreeringsmetingen op de stations Sleen en Brielle I. Te Sleen naar aanleiding van het bouwen eener nieuwe spits op den toren aldaar; te Brielle I was eenigen tijd geleden de steenen pijler der rste Orde, die bouwvallig was, afgebroken en opnieuw opgebouwd. De tweede ploeg ving haar werkzaamheden aan met de verkenning van het eiland Terschelling. Daarna verrichtte zij de metingen op de stations: Kobbeduin, Schiermonnikoog I, Anjum I, Wierum, Hiaure, Oerderduin, Ameland, Hollum I, Hollum II, Holwerd en Rinsumageest I. Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen verricht. Voorts werden door haar nog uitgevoerd centreeringsmetingen te Dwin- geloo, alwaar eenige jaren geleden de afgebrande torenspits opnieuw was opgebouwd. De berekeningen van de rechthoekige coördinaten der driehoekspunten werden voortgezet en waren voor de groepen: XI. Noord-Overijssel en Zuid-Drenthe; XII. Groningen en Noord-Drenthe bij het einde van het verslagjaar bijna gereed. Met de vervaardiging van verzamelbladen werd voortgegaan. i Waterpassing. Door den Hoofd-ingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat, belast met den Algemeenen Dienst werd, mede met het oog op de internatio nale aansluiting in het grensgebied met Duitschland (1925 Venlo—Straelen) en België, de Commissie geraadpleegd over de wijze, waarop eene nieuwe primaire waterpassing van Nederland zal worden uitgevoerd. Slingenvaarnemingen. In het begin van het jaar werden de definitieve berekeningen der waarnemingen, uitgevoerd op de reis van Dr. Vening Meinesz met Hr. Ms. Onderzeeboot KII van Helder naar Batavia, beëindigdde resultaten zijn opgenomen in de exemplaren der voorloopige mededeeling, „Observations de Pendule sur la Mer" (zie Verslag over 1924), welke in 1925 aan de leden der Geodetische Sectie van de Internationale Geode tische en Geophysische Unie zijn toegezonden. In Juli werden uit Amerika ontvangen de berekeningen van de isostatische reducties dezer waarnemingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 217