Ontwerp-statuten voor eene Internationale Landmeters federatie. i. Doel der instelling. a. Vereeniging van de landmeters van alle landen ter bevorde ring van de onderlinge gedachtenwisseling over algemeene vakbelangen. b. Totstandbrenging van betrekkingen tusschen de verschillende bestaande organisaties. c. Bekendmaking van de sociale positie der vakgenooten in ieder land, ten einde elders verworven verbeteringen te kunnen nastreven. d. Aanmoediging en ondersteuning van studies en ontdekkingen, die voor den landmeter van nut zijn. e. Bevordering van de opleiding in ieder van haar onderdeden, f. Vergemakkelijking van de persoonlijke betrekkingen tusschen collega's van verschillende landen. 2. Programma. Ter bereiking van dit doel richt de Internationale Federatie in a. Driejaarlijksche internationale congressen, waartoe worden uit- genoodigd alle landmeters zonder onderscheid van nationaliteit. b. Jaarlijksche bijeenkomsten van afgevaardigden, die belast zijn met het algemeen bestuur van de Federatie. c. Vergaderingen van commissies, in 't bijzonder belast met de bestudeering van een of meer bepaalde vragen. d. Voordrachten, tentoonstellingen en demonstraties aangaande methoden en instrumenten. e. Een jaarlijksch internationaal bulletin, in 't bijzonder dienende om verslag te geven van de bijeenkomsten der Federatie. 3. Organisatie van de Federatie. Toelating. Om lid te worden van de Federatie moet ieder candidaat een hoofdberoep uitoefenen, vallend onder de volgende definitie: Landmeter is hij, die zich bezig houdt met het bepalen van den vorm der groudstukken, hetzij in horizontale-, hetzij in hoogte- 21

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 21