220 Het resultaat der waarnemingen te Sevilla verschilt slechts zeer weinig van de waarde van g aldaar verkregen door den Spaanschen Ingenieur Sans Huelin dat voor de haven van Tunis komt overeen met die in 1923 door Dr. Vening Meinesz gevonden. Dat in de haven van Alexandrië verschilt iets meer van het in 1923 gevonden bedrag, waar schijnlijk door de onzekerheid in den gang van den tijdmeter toenmaals, maar toch is de overeenstemming bevredigend. Thans zijn op de reis twee tijdmeters gebezigd, waarvoor in 1925 een nieuwe tijdmeter Nardin is aangeschafthierdoor werd de invloed van een der belangrijkste bronnen van fouten verminderd. Het resultaat dezer reis is, dat het vraagstuk der slingerwaarnemingen op zee geacht kan worden definitief te zijn opgelost. Bovendien is een belangrijke aanvulling verkregen van dein 1925 uitgevoerde waarnemingen, voornamelijk doordien de toen gevonden groote anomaliën der zwaarte kracht tusschen de zuidkust van Spanje en de noordkust van Afrika ten volle zijn bevestigd. De ondervinding opgedaan op de reis naar Port Said heeft aanleiding gegeven nog eenige verbeteringen aan te brengen aan het statief, dat in 1926 zal worden gebruikt op de voorgenomen reis van Dr. V ening Meinesz naar Indië door het Panamakanaal aan boord van Hr. Ms. Onderzeeboot K XIII, voor de uitvoering van slingerwaarnemingen in den Atlantischen en den Grooten Oceaan. Zeist p>e|ft' 12 I92°- De Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, J. J. A. Muller, Voorzitter. Hk. J. Heuvelink, Secretaris. BERICHTEN. Landvieters van het kadaster. Bij K. B. van 6 October 1926 n°. 33 zijn met ingang van 1 November 1926 benoemd tot landmeter van het kadaster en werkzaam gesteld op de standplaatsen achter hunne namen ver meld, de navolgende adspirant-landmeters van het kadaster: L. Th. A. Jacobs te 's-Hertogenbosch, A. Govers te Nijmegen, C. L. van Osch te Goes, H. J. van Groningen te Zutphen, R. J. de Wit te Utrecht, M. H. Geerts te Eindhoven, W. Poortman te Brielle, J. H, B, van Beukering te s-Herto genbosch.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 220