ligging en die daarbij in hoofdzaak technische-, juridische- en economische kennis aanwendt. Ieder landmeter, zoowel particulier als ambtenaar, zoowel onder geschikte als leider op een of andere trap van de hiërarchische ladder, kan deel uitmaken van de Federatie, mits hij kan aan- toonen dat hij, hetzij als studeerende of in de praktijk, vijf jaar bij het vak betrokken is. Ieder ander persoon kan verzoeken te worden toegelaten als correspondeerend lid. Personen die zich verdienstelijk gemaakt hebben jegens de Federatie kunnen tot eerelid benoemd worden. De nationale vereenigingen verleenen haar steun aan de Federatie en vormen de verbinding tusschen haar leden en de Federatie. Niet georganiseerde landmeters moeten vertegenwoordigd worden door een afgevaardigde van hun land. Bestuur. Het bestuur der Federatie is in handen van een comité van afgevaardigden, waartoe elk land er drie aanwijst. Hierbij zij vastgesteld, dat onder een land (natie) de gezamenlijke provincies worden verstaan, in welke dezelfde politieke en econo mische beginselen heerschen. De Federatie onthoudt zich van elk ingrijpen op politiek of godsdienstig gebied, alsook in con flicten tusschen verschillende rassen. Het eerste waarmede de internationale congressen zich zullen hebben bezig te houden zal zijn het beantwoorden der vraag, welke naties recht hebben op eene vertegenwoordiging. Inge diende aanvragen zullen volgens dezen gedachtengang van het meest breede standpunt uit moeten worden beoordeeld. Het is van belang, dat een zoo groot mogelijk aantal van de verschil lende sociale bestuursvormen vertegenwoordigd zij, met dien verstande, dat als daarbij een samensmelting plaats heeft, het aantal delegaties vermindert, terwijl dan zoo mogelijk het aantal vertegenwoordigers naar verhouding verhoogd kan worden. Zooveel mogelijk moet iedere nationale afvaardiging bestaan uit minstens een vertegenwoordiger van elk der categorieën: ambtenaar en particulier landmeter. In ieder land benoemen de leden der Federatie hun afgevaar digden naar eigen goedvinden. Indien zij niet tot overeenstemming 22 Woordelijk staat 'ter eenigszins anders: Landmeter is hij, die de ligging bepaalt van den grondeigendom, zoowel in horizontalen als in verticalen zin*.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 22