kunnen komen, kan op verzoek van de absolute meerderheid der aangeslotenen de Federatie zelf op hun kosten de schriftelijke stemming daartoe doen houden. Voor meertalige landen moet uitgegaan worden van het be ginsel dat 't gewenscht is, een vertegenwoordiger van iedere taalgroep te hebben. De vergadering van de afgevaardigden der verschillende landen vormt de internationale delegatie. Deze komt bijeen daags vóór de opening van de internationale congressen voor verkiezingen en voor regeling van conflicten. Zij beslist over het al of niet toelaten van vertegenwoordiging der landen in den vorm van nationale delegaties. Zij wijzigt zoo noodig de reglementen. Zij bepaalt de plaats der internationale congressen. Zij stemt over de begrooting der Federatie. Zij komt daags na de sluiting van het congres wederom bijeen om te beslissen over de op het congres uitgesproken wenschen en om de geldelijke zaken te regelen. Centrale Commissie. De nationale delegaties benoemen samen een centrale commissie door van ieder land één secretaris en eén adjunct-secretaris aan te wijzen. Die secretarissen moeten minstens een taal kennen behalve hun moedertaal. De internationale delegatie benoemt verder twee vice-voorzitters en een adjunct-secretaris-generaal; voor het bekleeden van deze functies komen de bovengenoemde secretarissen niet in aanmer king. De keuze van den voorzitter, een vice-voorzitter en den secretaris-generaal wordt overgelaten aan het land, dat het inter nationale congres inricht. De secretarissen, die de centrale commissie vormen, worden benoemd voor zes jaar, met dien verstande dat om de drie jaar, bij ieder congres, de adjunct-secretarissen met de secretarissen van plaats verwisselen. De adjunct-secretaris-generaal verwisselt niet. De benoeming van den voorzitter, de vice-voorzitters en den secretaris-generaal geschiedt bij ieder driejaarlijksch congres. De centrale commissie beheert de geldelijke zaken der Federatie in overeenstemming met de door de internationale delegatie goed gekeurde begrooting. Zij bereidt de driejaarlijksche vergadering der internationale delegatie voor. Zij vat de rapporten der bij zondere commissies samen. Zij stelt de dagorde vast der inter- 23

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 23