nationale congressen. Zij werkt samen met de nationale delegatie, die belast is met de inrichting van het internationale congres en stelt met haar de agenda daarvan vast. Zij wijst de redactie commissie aan voor het internationale bulletin. Zij vergadert in beginsel eenmaal per jaar, ter plaatse aangewezen door de absolute meerderheid harer leden. Congressen. De internationale congressen worden gehouden om de drie jaar in eene door de internationale delegatie aan te wijzen stad. Deze aanwijzing geschiedt op voorstel van de delegatie van een land, waar een congres zal gehouden worden, of na aanzoek van de internationale delegatie. Indien verschillende landen in staat zijn het congres te doen houden, worden de programma's ten aanzien van belangrijkheid en waarborgen voor vervulbaarheid met elkaar vergeleken. Daarbij blijft voorop staan, dat een land, waarin nog geen internationaal congres werd ge houden, steeds de voorkeur heeft. In dezelfde stad kan ten tijde van het internationaal congres niet tegelijk een nationaal congres gehouden worden. De kosten van het congres komen ten laste van het land, in 't welk het gehouden wordt. De kosten van het bestuur der Federatie worden gelijkelijk over de nationale delegaties verdeeld. Op de congressen komen aan de orde mededeelingen van de deelnemers, verhandelingen, hetzij van leden der Federatie, hetzij van niet-leden; verder zijn zij bestemd tot het houden van ten toonstellingen, technische excursies en demonstraties. Op het congres kunnen slechts wenschen geuit worden, be sluiten worden er niet genomen dan alleen aangaande den bestuurs vorm der Federatie. De internationale delegatie beoordeelt die wenschen en brengt die, welke daartoe geschikt geoordeeld wor den, over aan de betrokken nationale autoriteiten. Commissies. De mededeelingen, op de congressen aan de orde komend, worden voor of na het congres bestudeerd door eene der navolgende commissies: i°. de technische commissie, 2°. de juridische commissie, 3°. de economische commissie. Het aantal leden dezer commissie is niet beperkt. Zij treffen 24

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 24