41 Spreken, in de zes bewaarders-vacatures over 1925 (een toevallig ongehoord getal!) werd voorzien door de benoeming van 5 registra tieambtenaren èn den landmeter Mr. K. J. Bes. M. i. lijdt het niet den minsten twijfel, of de onbevangen be- oordeelaar moet tot de conclusie komen, dat, indien er op grond van vergelijkingen, gebaseerd op opleidingsduur en eischen van vóórontwikkeling, gesproken mag worden van achterstelling, zelfs thans, na invoering van het B. B. 1926, het nadeel is aan de zijde van de landmeters van het kadaster en niet aan die van het hoogere postpersoneel! Naschrift. Het is niet de eerste keer, dat een bestuurslid der landmeters-organisatie zich verplicht achtte op te komen tegen de van wege de Vereeniging van Directeuren en Commiezen der Post. en Tel. ondernomen acties. Ik herinner hier aan het artikel van collega Smit, getiteld: «Wie zijn de stiefkinderen?», opge nomen in het huishoudelijk orgaan van October 1918. In ge meld artikel stelt de heer S. aan de kaak het van onjuistheden overvloeiende artikel: «Het stiefkind», geschreven door den toen- maligen bestuurder der Vereeniging van D. en C., den heer K. Deze, na vergelijking van zijne positie met die zijner broers landmeters v. h. kadaster, zich zei ven met den schoonen titel «Stiefkind van Staat» tooiende heer, bekleedt thans het ambt van Directeur Postkantoor Assen (salaris f 5600—6200 door de bepaling over «grondtraktement» geniet de functionaris ver moedelijk het maximum) zijn zoo benijde oudere broer heeft zich te vergenoegen met het maximum ad f 5000.— verbonden aan het landmetersambt Wij gunnen den hoogeren Postambtenaren, zoo goed als alle ambtenaren, van harte verbetering der veelal karige bezoldiging. Wij denken er niet aan hen te bemoeilijken in hun streven naar hooger; maarwij eischen van hen, dat zij aflaten met zich omhoog te werken ten koste van ons, en dat nog wel zonder gegronde motiveeringen aan te voeren! Wij hopen dan ook, dat zij zich zullen bezinnen, en dat dit de laatste keer is, dat zij ons noodzakende wapenen met hen te kruisen! 1

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 41