ONDERLINGE ZIEKTEVERZEKERING DER HOOGERE RIJKSAMBTENAREN. Naast jaren van goede gezondheid, waarin ziekte niets of een onbeduidend bedrag kost, kunnen er andere komen met lang durige of ernstige ziekten bij een of meer leden van het gezin. Vooral ziekenhuisverpleging en operatiekosten kunnen uitgaven vorderen, die ver gaan boven de draagkracht van het gezin. Uitgaven, die alle reserves en soms nog meer eischen. Velen zijn tegenwoordig uitsluitend op de inkomsten van hun salaris aangewezen en hebben zelfs geen reserves beschikbaar, waardoor een langdurige ziekte ruïneerend gaat werken. De patiënt zoowel als het gezin worden gedrukt door de zorgen hoe de kosten der ziekte betaald moeten worden. Een der voornaamste voorwaarden voor de genezing is het zooveel mogelijk vrij van zorgen zijn en dat kan niet anders verkregen worden, dan door de wetenschap, dat de kosten vol doende door een verzekering worden gedekt. Verzekert U daarom voor het te laat is voor de groote risico's van ziekenhuis en operatiekosten. De premie hiervoor bedraagt: Voor ziekenhuisverpleging, waarbij gedurende drie maanden een uitkeering van f 6.per dag wordt genoten ƒ5.40 per jaar. Voor operatiekosten per f 100.uitkeering voor mannen f 4.20 per jaar, voor vrouwen f 4.35. f 6.is de gemiddelde prijs voor ziekenhuisverpleging tweede klasse. Voor elke f 1.uitkeering per dag meer of minder wijzigt zich de premie met f 0.90. Met f 200.a f 300.uitkeering per operatie is men zeer behoorlijk gedekt. Vergoed worden bij operatie: Het honorarium van den operateur, de kosten van verband middelen en narcose, het gebruik van operatiekamer enz., een en ander tot het verzekerde bedrag. Verzekert men zich dus voor 3 maanden ziekenhuisuitkeering a 6.per dag, dan betaalt men een premie van f 5.40, recht gevend op een totaaluitkeering van 90 X f 6.— is ƒ540.Voor f 200.uitkeering bij operatie betaalt men f 8.40 premie. Voor deze combinatie betaalt men een totaalpremie van ƒ5.40 42

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 42