63 reeds op grond van zijn artikelen te verwachten viel, bleek hij ook ter vergadering een uitstekend promotor in deze aangelegen heid. Naar alle zijden had hij contact gezocht. Het vak wordt op zeer uiteenloopende wijzen beoefend in de verschillende landen en verschillende organisatievormen treft men aan; dit zijn om standigheden waarmede al direct bleek rekening te moeten worden gehouden. De juiste adressen van bestuursleden waren bezwaarlijk te achterhalen; om meer afgevaardigden ter bijeen komst te krijgen was de tijd dan ook te kort geweest. Doch in den korten tijd van voorbereiding was er reeds contact tot stand gekomen met organisaties in vrijwel alle staten van Europa, zooals bij de behandeling van de ingekomen brieven nader zou blijken. Nadat de afgevaardigden van België en van Nederland de vriendelijke woorden van den Voorzitter en den heer Danger beantwoord hadden, werd de eerste kennismaking voortgezet aan een gemeenschappelijk déjeuner, daarna ving weer het serieuze werk aan, dat voortduurde tot ongeveer half zes. Als Secretaris fungeerde de heer L. Butault, ingenieur topo- graphe géomètre expert, uit Arras. Deze deed voorlezing van de ingekomen brieven. De collega's van Duitsche zijde hadden geschreven dat zij, hoewel nog niet actief wenschend deel te nemen, toch gaarne contact zouden houden; verder werd in den brief gevraagd het doel duidelijk naar voren te brengen en werden de beste wenschen uitgesproken voor de beoogde internationale samenwerking. Met Russische landmeters bleken tweeërlei correspondenties te be- stuan, en wel met een groep, die als refugiés in Servië zich aldaar tot een vereeniging geconstitueerd had, en vervolgens met een andere groep in Rusland zelf, die men de Sovjet-landmeters zou kunnen noemen. Uit Zweden was er een brief met adhae- siebetuiging, aangevuld door eene latere mededeeling naar aan leiding van een onlangs gehouden Congres van de landmeters der Scandinavische landen, waaruit bleek, dat deze betuiging kon gelden namens Zweden, Noorwegen en Denemarken. Verder waren er voor de onderneming gunstig gestemde be richten ingekomen behalve van de vertegenwoordigde landen nog van Oostenrijk, Italië. Spanje, Polen, Tsjecho-Slo- wakije en Luxemburg.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 63