64 Nu maakte een punt van bespreking uit de vraag of de Inter nationale Federatie opgericht zou worden en tevens door welke middelen zij dan tot stand gebracht zou worden. De Voorzitter stelt in 't licht dat het noodzakelijk is om de nationale vereeni- gingen in zulk een bond samen te brengen, ten einde één ge meenschappelijk doel na te streven: het landmetersberoep om hoog te brengen in intellectueel, materieel en sociaal opzicht en de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de landmeters van de verschillende landen te bevorderen. Hij stelt voor de vorming van een voorloopig internationaal comité. De heer Roupcinsky, die bij het Intern. Congres te Brussel in 1910 secretaris-generaal was geweest, betoogde, nadat hij eenige mededeelingen had ge geven over dat congres en over het niet in stand blijven van de toen bereikte samenwerking, de wenschelijkheid om niet weer «voorloopig» te werk te gaan, maar thans de organisatie als bestaande te beschouwen, de facto, als gevolg van de hande lingen in 1910, terwijl bij het eerstvolgend congres haar bestaan de jure de definitieve sanctie zal krijgen. Dit standpunt vond niet geheel en al bijval: de voorstellers hadden met deze bijeen komst nog niet een definitieve beslissing beoogd; de Hollandsche afgevaardigde bracht naar voren dat hij geen mandaat had om mede te werken tot een voor zijn vereeniging bindend besluit. Na verder debat was de vergadering in haar geheel het eens over het beginsel dat gekomen moest worden tot een definitieve oprichting en ook hierover, dat thans wel kon geconstitueerd worden een voorloopig internationaal comité, hetwelk de tot stand-brenging van de intern, federatie tot taak zal hebben. De federatie zelf zal dan geacht worden te bestaan bij het eerst volgende congres, waarheen de nationale organisaties haar afge vaardigden zenden en waarbij over de door het voorloopige comité samengestelde statuten zal gestemd worden. Vervolgens was aan de orde de benoeming van het voorloopige internationale comité (waarvoor, om te komen tot opheffing der tegenstelling tusschen voorloopig- en definitief bestaan van den bond, ook de naam internationaal initiatiefcomité was genoemd). Getracht zal worden dit comité uit te breiden met vertegen woordigers uit ieder land (ten hoogste drie), één vertegenwoor diger van elk land krijgt dan in navolging van het gebruik in 1910 den titel van onder-voorzitter; zij worden naar den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 64