65 naam van het land alphabetisch gerangschikt. Voor de voor zittersplaats waren voorgesteld Roupcinsky en Peltier. Peze heeren wilden aan elkaar de eer latenals de laatste erop wees dat het initiatief geboren was in België reeds in 1910, dan wees de eerste op de uitwerking ervan thans in Frankrijk. Bij stem ming werd gekozen de heer Roupcinsky. Van de aanwezigen namen in de commissie zitting (en werden daardoor gepromo veerd tot «onder-voorzitter») Drower (Engeland), Peltier (Frankrijk), Heines (Nederland). Voor Zwitserland werd op verzoek van den vertegenwoordiger als zoodanig aangewezen de heer Mermoud. Bovendien kregen zitting Butault (Frankrijk) als secretaris en Mora (Frankrijk) als penningmeester. Men kan zeggen dat het Comité toen onmiddellijk aan 't werk getogen is, want het heeft met de overige aanwezige heeren de vergadering thans onder leiding van den heer Roupcinsky, wien die functie al even vlot afging als zijn voorganger voortgezet en wel met de behandeling van de door den heer Danger ontworpen statuten (Een Nederlandsche vertaling hier van is gepubliceerd in de ie afl. van dezen jaargang, blz. 21). Aan die behandeling werd van alle zijden deelgenomen. Men stelde zich terecht op het standpunt, dat statuten kort moeten zijn en aangevuld moeten worden door een huishoudelijk regle ment, zoodat aan het ontwerp nogal wat gewijzigd is en het vooral in omvang sterk is beperkt. Den door het Comité opge- maakten tekst der statuten, welke dus bestemd is om voorgelegd te worden aan het eerstvolgend congres, hoop ik binnenkort te kunnen publiceeren. De groote lijnen zijn dus alvast geteekend, het detailwerk (huishoudelijk reglement) is tot later verschoven. Maken wij een vergelijking met het ontwerp van den heer Danger, dan kunnen wij het volgende aanstippen: De eerste paragraaf «doel der instelling» is ongewijzigd over genomen. In 2 sub a is de verplichting om de congressen om de 3 jaar te houden geschrapt. Bij het begin van 3 is uitgedrukt dat de Intern. Federatie zal zijn een bond van vereenigingen. Welke vakgenooten die vereenigingen moeten omvatten om toegelaten te kunnen worden is omschreven in een definitie van «landmeter»; deze is tamelijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 65