68 INGEKOMEN BOEKWERKEN. G. Fikkert's Jaarboek voor Notarisambt en Registratie voor het jaar 1926, uitgegeven door en voor rekening van de Broeder schap van Candidaat-Notarissen in Nederland en zijne Koloniën, verschenen bij van Gorcum Comp. te Assen. Het jaarboek is wederom met zorg samengesteld en keurig uitgevoerd De indeeling is gelijk aan die van den vorigen jaargang; enkele verbeteringen zijn nog aangebracht, welke het raadplegen vergemakkelijken. Achter de talrijke gegevens is voor een geestige rubriek «Mengelwerk» en «Varia» plaats ingeruimd. RUILVERKAVELING. Het is een gelukkige gedachte die aan de ruilverkavelingswet ten grondslag ligt: een goedwillende meerderheid van belangheb benden de mogelijkheid te openen, om, wat in den loop der tijden dooreengestrengeld werd tot een warwinkelte ontwarren m aller belang, onder toezicht van onpartijdigen, ook tegen den zm van een minderheid, die haar eigen belang niet begrijpt. Jammer dat op onze geestelijke have niet op ruime schaal ruil verkaveling toegepast kan worden Aldus J. E. in zijn «Vacantie-mijmeringen van een candidaat- notaris», voorkomend in het Jaarboek 1926. De landmeter van het kadaster O. J. Jonas te Leeuwarden is ingevolge art. 29 der Ruilverkavelingswet door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aangewezen als de deskundige bij de ruilverkaveling van gronden in de Noordlader Made. Enkele groot grondbezitters in de Usselosche Esch te Lonneker, wier perceelen in oppervlakte meer dan de helft van de totale oppervlakte bedroegen, hebben in de vergadering, gehouden volgens de artikelen 19 en volgende van de Ruilverkavelingswet, het voorstel tot ruilverkaveling verworpen. Op 12 April a.s. zal in het gouvernementsgebouw te 's-Hertogen- bosch de vergadering gehouden worden van eigenaren en recht-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 68