7° 1.1. opgeheven afdeeling Successie en Personeel, is met ingang van i April 1926 benoemd tot directeur der reg. en dom. te Leeuwarden. Bezuinigingscommissie. De met ingang van 1 Maart 1.1. benoemde directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen T. K. Jansma te's-Graven- hage zal optreden als voorzitter van een nieuw ingestelde be- zuinigings- en reorganisatiecommissie, omvattende het geheele dienstvak der belastingen, de registratie inbegrepen. Deze commissie zal in de plaats komen van de commissie Volkmaars, welke tot taak had bezuinigingen aan te brengen in den dienst van de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, en van de commissie van den Hurk. die hetzelfde beoogde voor den dienst der registratie en domeinen; welke beide commissies zijn opgeheven. De nieuwe commissie krijgt haar zetel te Amsterdam. Onderscheiding. De heer W. Vruggink, oud landmeter van het kadaster te Breda, is bij het 50-jarig bestaan der Zang- en Muziekschool aldaar wegens zijne verdiensten voor die instelling benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn vroegere collega's van het kadasterkantoor maakten van deze gelegenheid gebruik om den gedecoreerde, met wien de vriendschapsbanden nog steeds sterk zijn, op buitengewoon feestelijke wijze te huldigen. Jubileum. Op 8 April 1926 zal het een halve eeuw geleden zijn dat de «Union des Géomètres-Experts de Bruxelles» gesticht werd. Uit eene ons toegezonden publicatie blijkt, dat het werk der Union gedurende de 50 jaren van haar bestaan van beteekenis was. Het feit zal feestelijk herdacht worden; receptie ten stadhuize en feestbanket staan op het programma. Op 't oogenblik telt deze organisatie van landmeters, beëedigde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 70