74 missie medegedeeld. Zij zijn thans opgenomen in de door die Commissie uitgegeven «Rechthoekige Coördinaten in groep V (Veluwe en Utrecht)». Daar wij na afloop der driehoeksmeting werden belast met de vastlegging van de nog niet gecentreerde op de Veluwe gelegen punten der Rijksdriehoeksmeting, op de bij de Rijkscommissie voor G. en W. gebruikelijke wijze en zulks na voorlichting door en in overleg met den Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Zutphen, waren wij in de gelegenheid bij deze centreeringen van Ernst en Nijbroek uit Vaassen II opnieuw in te stellen, terwijl in Vaassen II zelf nog de hoek tusschen Vaassen I en Apeldoorn I kon worden gemeten. Bij de Apeldoornsche driehoeksmeting was Vaassen II als nieuw punt bepaald uit de richtingen gemeten in Apeldoorn I en Vree bosch (2 punten van de Rijksdriehoekmeting) en uit richtingen gemeten in 5 punten van ons eigen net. Deze laatste 5 rich tingen hadden op de uitkomsten den grootsten invloed, daar zij meer in de nabijheid van Vaassen II waren gelegen. Wij vonden toen voor de coördinaten van Vaassen II: Bij de nieuwe vereffening van dit punt uit de twee vroeger gemeten richtingen uit Apeldoorn I en Vreebosch en uit de nieuw bepaalde richtingen uit Ernst en Nijbroek, met in acht neming van den hoek gevonden in het te bepalen punt zelf tusschen Vaassen I en Apeldoorn I werd gevonden (dus geheel uit punten van de Rijksdriehoeksmeting): In een ander gedeelte van de gemeente waren wij ook in staat op eene eenvoudige wijze een der driehoekspunten te con troleeren. Na het gereedkomen der kadastrale triangulatie was eene nieuwe kerk gebouwd in «de Vecht» (Gemeente Nijbroek). Bij het centreeren van Vaassen II was deze toren ingesteld, terwijl op Apeldoorn I de richting naar dit nieuwe punt werd bijgemeten. Bij het verzekeren van het punt zelf werden rich tingen gemeten naar Nijbroek, Deventer I, Twello, Duistervoorde, Apeldoorn IV, Apeldoorn I en Vaassen II, zoodat dit punt geheel uit punten van de Rijksdriehoeksmeting nauwkeurig kon worden berekend. Het toeval wilde nu, dat een der reeds bepaalde drie- X 40429.88 0.01 Y 15240.08 0.03. X 40429.88 0.06 Y 15240.10 0.03.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 74