83 WIJZIGING SCHEEPSBOEKHOUDING. Hieronder volgt de tekst van het nog niet in werking getreden K. B. van 28 Dec. 1925. Terwijl wij de aandacht vestigen op art. 4 sub 4, welke alinea de mogelijkheid eener kleine moderniseering voor de hypothecaire boekhouding inhoudt, drukken wij teleurstelling uit over het feit, dat maar steeds niet de gelegenheid aangegrepen wordt, om de verouderde overschrijving van akten en inschrijving van borde rellen te vervangen door deponeering ten hypotheek kantore van afschriften (hetzij met de hand geschreven, hetzij met de machine verkregen, hetzij gedeeltelijk gedrukte exemplaren). De Staats commissie-1906 was, evenals haar voorgangster van 1887, de meening toegedaan, «dat de inrichting der boekhouding niet bij de wet behoort te worden geregeld»; zij overwoog verder dat «de hulpmiddelen der moderne techniek te eeniger tijd eene vluggere en meer eenvoudige behandeling der ingeleverde stukken dan door overschrijving in registers zeer goed zullen kunnen mogelijk maken» (Verslag blz. 139) en heeft daarom in haar rapport voor alle artikelen van het B. W. en andere wetten, waarin sprake is van overschrijving of inschrijving in de daartoe bestemde openbare registers, wijzigingen voorgesteld, in dien zin, dat de wet alleen spreekt van de inlevering der stukken. Dat aan het hieronder volgende K. B. niet ook eene wets wijziging in dien zin is voorafgegaan is jammer, een proef in de bovenbedoelde richting bij de thans te wijzigen boekhouding op schepen zou hebben kunnen leiden tot de zoo hoog noodige verdere moderniseering van onze geheele hypothecaire boekhouding. H. Staatsbln°. 518.) BESLUIT van den 28sten December 1925, tot wijziging en aanvulling van de voorschriften betrekkelijk de scheepsboek- houding naar aanleiding van de Wet van 22 December 1924 Staatsblad n°. 573), houdende herziening van verschillende titels van het Tweede Boek van het Wetboek van Koophandel en wijziging van daarmede samenhangende artikelen in andere wet boeken en in de Faillissementswet. Wij WILHELMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Overwegende, dat de bij Koninklijk besluit van 21 Juni 1836 [Staatsblad

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 83