85 hebben op de kantoren van bewaring van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, zooals die door Ons zijn of nader mochten worden aangewezen. Artikel 3. Het kantoor van bewaring van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te 's-Gravenhage is tevens „Hoofdkantoor van bewaring der scheepsbewijzen" voor alle bewijzen van eigendom of inbeslagneming van- en hypotheken op de schepen in artikel 1 bedoeld, en bestemd om het verband met de gezamenlijke kantoren in stand te houden en het vereischte toezicht ten aanzien van de overschrijvingen, inschrijvingen, toestemmingen tot doorhaling en aanteekeningen uit te oefenen. Artikel 4. 1. Aan iéder kantoor zal worden gehouden een dagregister, waarop de ter overschrijving of inschrijving ingeleverde stukken dag voor dag in volgorde van hunne inlevering zullen worden geboekt, en hetwelk dagelijks zal worden afgesloten, benevens twee hulpregisters, een voor de inschrijving der borderellen, en een voor de overschrijving van alle overige ter over schrijving ingeleverde stukken. 2. Voorts zal aan ieder kantoor worden gehouden een algemeen register, dienende voor de teboekstelling van schepen, welke ten minste twintig kubieke meters bruto-inhoud meten, en wel afzonderlijk voor Nederlandsche zeeschepen, voor schepen, welke voor zeevisscherij of kustvisscherij worden gebezigd en voor schepen, welke de rivieren en binnenwateren bevaren. 3. Deze teboekstelling zal plaats hebben onmiddellijk na de boeking op het dagregister en in ieder geval op denzelfden dag, waarop de inge leverde stukken op het dagregister zijn geboekt. 4. Het algemeen register kan in kaartvorm worden aangehouden. 5. Een letterlijk afschrift van de boekingen in het dagregister, aange houden aan andere kantoren dan het Hoofdkantoor, zal aan het „Hoofd kantoor" worden ingezonden met eene opgaaf der gedane doorhalingen en gestelde aanteekeningen. Deze inzending geschiedt dagelijks en omvat de boekingen, doorhalingen en aanteekeningen van den vorigen dag. 6. De bepalingen ten aanzien van deze registers, opgenomen in het Koninklijk besluit van 1 Augustus 1828 Staatsblad n°. 52), zooals het is gewijzigd en aangevuld bij latere besluiten, vinden overeenkomstige toe passing, met dien verstande dat de boekingen in het register, bestemd voor de overschrijving van de verklaringen van eigendom, zullen plaats hebben onder een per kantoor doorloopend volgnummer. Artikel 5. Aan het „Hoofdkantoor" zal een algemeen register al of niet in kaart-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 85